אהבה חורגת מאת פרנצ'סקה סגל לא דורג.

מאת רינת יגל

"במשפחה הזאת אנחנו הזוג המקורי" (ג'יימס)

ג'וליה אולדן היא מורה לפסנתר ואלמנה שמגדלת את ביתה היחידה. אחרי עשור ללא חיי אהבה וללא גבר בחייה היא מתאהבת במפתיע ברופא אמריקאי שלמד לנגן אצלה בפסנתר. היא מרשה לעצמה להתאהב ולתת מעצמה כאשה, להעניק, לפנק מישהו מלבד ביתה גוון.

בפרק הראשון אנו נחשפים מיד לחוסר חיבור בין המשפחות. ג'וליה וביתה גוון בת ה-15 וג'יימס עם בנו נייתן בן ה-17. ג'וליה מנסה להעלים עין ממנהגיו מעוררי הסלידה של נייתן וגוון ונייתן מתעלמים או מתנצחים האחד עם השנייה. וג'ימס מנסה לשדר 'עסקים כרגיל'.

לאורך השנים העניקה ג'וליה את כל כולה לגוון ביתה היתומה מאב. היא דאגה להיות לה לאם ולאב להישאר בקשר עם סבה וסבתה מצד אביה. כשג'וליה מתאהבת בג'ימס ומוצאת את עצמה מאושרת, ביתה המתבגרת מורדת ומתנגדת לקשר שמותיר אותה קצת מאחור.

גוון מצאת נחמה בזרועות נייתן, בנו של ג'ימס. האם כנקמה בג'וליה אמה? כדי לנסות ולהרוס את מיזוג המשפחות?
הקרקע שנשמטה מתחת לרגליה של גוון בת ה-15 גורמת להשלכות והחלטות הרות גורל בכל הקשור לעתידן וגורלן של הזוגות במשפחה ולטרוף את כל הקלפים מחדש.

ציטוט: "אנחנו צריכים לזכור איך כולנו הגענו הנה. בגללנו. כל השאר פתיר…. אני מתגעגע אלייך אני יודע שהם זקוקים לנו אבל זה תובעני כל כך,ואין לזה סוף – הם כמו, הם כמו ערפדים" (ג'ימס).

אך האם באמת הכל פתיר?

ג'וליה וג'ימס מוצאים את עצמם בזוגיות בתוך זוגיות ולוקחים על עצמם את התככים, המריבות ושברון הלב של המתבגרים שלהם ואף לוקחים צד. ג'וליה מקבלת החלטה שעלולה להרוס ומצד שני לבנות מחדש את חייהם.

הדמויות
הסופרת מתארת זוג בשלהי שנות ה-50 לחייו. ג'וליה היא עדינה, צנועה, מפנקת וטובה כל כך. ג'ימס הוא רופא מצליח, נאה, שלמרות גילו מרגיש צעיר ברוחו. כל מה שחיפש אחרי הגירושים הוא את ג'וליה כאשה בחייו.
המתבגרים גוון, נייתן ואחותו זקוקים בדחיפות לדחיית סיפוקים. הם מפונקים, מרדנים ועקשנים שהצליחו להזכיר לי שגם במציאות של חיינו יש סביבנו דור שחושב שהכל מגיע לו.
הסבים גרמו לעצור לרגע ולחשוב מחדש ולבדוק האם כולם פועלים נכון? הם היוו את הפינה החמה ואולי השפויה בכל הספר למרות שהיו פרודים.

על הספר
הספר כתוב בגוף שלישי, מחולק לפרקים ומעט איטי, אך אהבתי כל כך את הנושא בו נגעה הסופרת כך שהעלילה זרמה. הנושא הצליח לרגש אותי ולגעת בכל כך הרבה דברים מחיי היום יום שלנו הן כמשפחה גרעינית והן כמורחבת. סיפור על מתבגרים, מרדנות, גירושים, שילוב פרק ב' בחיים ובהזדמנות שנייה לאהבה.
לא פעם אנחנו כהורים מעמידים את ילדינו מלפנים עד שכמעט הזוגיות הופכת לשוליים.
הסופרת מידי פעם הקצינה והלכה רחוק מידי, אך זה לא פגם באיכות הספר.

לסיכום
ממליצה בחום, ספר שאהבתי מאוד עם המון תובנות מהחיים.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של רינת לחצו כאן ולרכישת הספר הדיגיטלי באתר עברית והספר המודפס מאתר ידיעות ספרים

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>