אהבותיה של אמה מאת רוית ליפשיץ ציון 2/5 (1)

מאת דנית רז

אמה קליין חוגגת 50 אבל חייה אפורים ומשעממים. ילדיה רואים אותה כמארגנת ונהגת ההסעות שלהם, חייה עם דני, אהבת נעוריה, חד גוניים. הם שכחו לשמוח או ליהנות מהדברים הפשוטים תחת נטל כלכלי. לכבוד יום הולדתה היא טסה לבדה לנופש בפריז כדי ליהנות מכל הדברים שהיא אוהבת- אומנות, קונצרטים ואופנת עילית.

שם היא פוגשת בג'יימס, גבר בריטי, מושך עם אלגנטיות משלו. בין השניים נוצרת כימיה מטורפת שמעוררת את חייה וגורמת לה להוציא גוונים אחרים. ג'יימס מציעה לאמה הצעה שקשה לסרב לה והיא נקרעת בין החיים בחלומה המתגשם לבין ילדיה וביתה. חייה מסתחררים במהירות והבחירה קשה ומעוררת מחלוקת.

על הדמויות

אמה מתעוררת מתרדמת אחרי שנים שחיה בצל. מקום עבודתה הוא מקום שדורך עליה, בביתה היא משרתת את ילדיה ובעלה והיא רעיה נאמנה למרות השחיקה בחיי נישואיה. בחוץ היא מגלה עולם קסום.
היא חרוצה וטובת לב וחוסר היכולת שלה לבחור מה נכון בשבילה וגרימת סבל לסובבים אותה תסכל אותי והוריד מערכה.

את ג'יימס לא אהבתי מתחילתו של הסיפור. אמה אומרת לו שהיא נשואה ומעולם לא בגדה וזה לא מהווה מבחינתו גבול, הוא מנסה לקנות אותה בכסף שהוא שופך כמו מים ובכלל אופיו הדביק והמלוקק עם ה-"אמה דרלינג" גרם לי לא לחבב אותו.

דני בוי, אהובה של אמה הוא אב אוהב, ישראלי ובעיקר דמות אמיתית מהחיים. זה שרוצה להצליח ולא תמיד הולך לו. הוא באמת אוהב את אשתו אבל לא מוכן לחכות בצד עד שתחליט עם מי היא רוצה להיות והיה בהחלט המועמד המועדף עלי.

על הכתיבה

הסיפור עצמו מעניין וסוחף, מה שגרם לי לסיים אותו בסופו של דבר. מה שהעיב על ההנאה היה פירוט מדויק, מוגזם וחזרתי של פרטי לבוש, תכשיטים, חפצי אומנות ומוזיקה. הם הקשו על הקריאה הרציפה והרגשתי שהושקע מלל רב בסובב במקום בסיפור. הדמות חובבת אופנה מושבעת ואוהבת יצירות ומוזיקה, זה מובן. מינון נמוך יותר יכול היה לספק את הסחורה.

לסיכום

הסיפור מעניין, לכול נושא האופנה והיצירות אני פחות התחברתי. קריאה מהנה.

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>