אוסף מפיות מאת הדס דושי-וקס (סוקרת: רחל ביו) 5/5 (1)

מאת רחל ביו

"הייתי בבית שהקמנו יחד, מוקפת בילדיי, ובכל זאת לא יכולתי לזכור מתי בפעם האחרונה נכנסתי למקום והרגשתי שאני יכולה לנשום בו בקלות וזה באמת הבית שלי".

העלילה

כותרת הספר "אוסף מפיות" לא מעידה על תוכנו אבל אין להסתכל על הקנקן אלא על מה שבתוכו.
העלילה עוקבת אחר חמוטל – אישה בת 40, עם בעל שהתעשר מהמצאת פטנט, 4 ילדים, בית במושב נחשב ועבודה שמספקת אותה.
היא אישה בינונית כזו – אין לה שאיפות לקידום בעבודה, היא בדרך כלל לא מצליחה לפתור את חידות ההיגיון של בעלה ומזמן היא זנחה את אוסף המפיות שלה. כל זה משתנה כשהיא מקבלת מהעבודה הזדמנות חד פעמית לנסוע לייצג את החברה שלה בכנס גדול בלונדון יחד עם אוסי השתקן והמופנם. היא כמובן נענית להצעה שכן היא מרגישה שהיא צריכה קצת חופש ומרחב לנשימה מבעלה והילדים.
הנסיעה מעמידה אותה בפני צומת דרכים וכעת היא צריכה להחליט לאן לנווט את חייה ומה לעשות איתם. החלטות מסוג זה היא מזמן לא קיבלה והיא לא יודעת מה לעשות וכיצד לפתור את החידה של חייה.
כמו כן, חמוטל מוקפת בשתי נשים יוצאות דופן שמשפיעות עליה: דודתה נעמי שתמיד עשתה מה שנראה לה ולימדה אותה לעשות כך וניבי חברתה הרוחנית שהיא גם אם יחידנית לבריאה ונותנת לאנרגיות החיוביות לכוון את חייה.

דעתי על הספר

זהו ספר מעניין ועצוב.
היה מעניין להכיר את חמוטל ואף הצלחתי להרגיש את הכאב והעצב שהיא חשה על חייה שאולי התפספסו. לא הזדהיתי איתה – לא בגלל שהיא דמות לא טובה, להפך, היא דמות עגולה ומתפתחת – בגלל שאני לא בגילה ולא בסטטוס שלה. היא כן לימדה אותי הרבה -לא לוותר לעצמי, לעומת מה אני רוצה ואוהבת גם אם זה על חשבון היקרים לי. תמיד להיות עם יד על הדופק בנוגע לחיי ולעשות בדק בית מעת לעת – מה לא טוב בהם ולתקן זאת. לא לפסול מיד מישהו גם הוא נראה שונה מאוד ממני. ותמיד תמיד ללמוד מטעויות העבר.
הספר כתוב מפיה של חמוטל, באופן זורם וקולח. השפה עשירה וקולחת. למרות שזהו ספר ביכורים הוא חביב ביותר והסוף נסגר באופן הכי נכון. אני נהניתי ממנו.

לרכישת הספר לחצו כאן

 

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>