אופל – סיפורו של כריסטיאן מאת א ל ג'יימס לא דורג.

מאת אליס סנקביץ'

"החרדה הופכת לשמחה. היא מתנפחת לי בחזה, מאירה אותי מכף רגל עד ראש…"

כריסטיאן מקבל הזדמנות שנייה ליחסיו עם אנה. הוא כל כך שמח על מזלו הטוב שאינו מבין איך מגיעה לו ההזדמנות הזו. עם דימוי עצמי נמוך ונחישות לנסות את התקווה שעולה מהיחסים החדשים שלו עם אנה, מנסה כריסטיאן 'להיות ילד טוב'. הוא מנסה לדחוק את יצרו לשליטה, להיות גמיש בגבולות שהוא מציב לעצמו ולאנה, ומנסה יחסים אינטימיים ללא כללים והיררכיהאלי. גם הוא וגם אנה לא היו במערכת יחסים בעבר ולשניהם יש הרבה עבודה ועקומת למידה. הלימוד לא עובר חלק. כריסטיאן ואנה מקנאים זה לזה, רכושניים ורגישים.

על הדמויות
אנסטסיה סטיל היא סטודנטית לשעבר שמתחילה את חייה. היא מחפשת את דרכה בעולם ומנסה להיות עצמאית. היא נחושה להצליח ועם תבונה ורגישות היא מפלסת את דרכה בעולם. קשריה עם כריסטיאן לא תמיד מועילים לה, אבל היא יודעת לעשות מכל לימון לימונדה.
כריסטיאן מתגלה בספר הזה כחתיך מבחוץ והרוס מבפנים. גבר שמחפה על חוסר הביטחון שלו על ידי ניסיון של שליטה אובססיבית, חוסר סבלנות וקוצר רוח. מתחת למעטה של החתיך שרואים מבחוץ מסתתר ילד קטן ומבוהל, גבר קנאי בטרוף, רכושני וממש לא נעים.

על הכתיבה
הספר כתוב נהדר, כמו שאר הספרים. אין רגע דל למי שלא קרא את הספר 'חמישים גוונים של אופל'.

לסיכום
רק הסקרנות הביאה אותי לקרוא אותו למרות שידעתי מראש שהוא מיותר. הדיאלוגים הם אותם דיאלוגים של הספר השני בסדרה, השינוי היחיד הוא שפה הספר מסופר מנקודת מבטו של כריסטיאן. אין פה חידוש, אין שום דבר שלא ידעתי עליו מראש ופשוט מנסים לסחוט עוד טיפה מלימון שהוא כבר מזמן שכח מה זה מיץ.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אליס לחצו כאן ולרכישת הספר הדיגיטלי באתר עברית והספר המודפס מאתר ידיעות ספרים

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>