אחרי המעשים מאת נתנאלה שלזינגר

393 0
393 0

בין דת ואמונה לשבירת מוסכמות, בין משפחה לאהבה, בין המותר לאסור.
‘אחרי המעשים’ הוא ספר שבין לבין עד לנקודת ההכרעה.
סיפורן של נועה והדר, שתי אחיות שגדלו בבית דתי. הדר עזבה את חיי הדת ועברה להתגורר עם אהובה אופיר. נועה לעומתה נשארה דתיה, עוסקת כדוקטורנטית לפסיכולוגיה ועוברת להתגורר עם הדר ובן זוגה עד שתמצא דירה משלה.
בעוד הדר היא לכאורה “הפראית” מבין השתיים, החדה, זו שהולכת נגד מוסכמות החברה נועה היא העדינה, המתלבטת, זו שהולכת עם הלב.
החיים בבית משותף מובילים את האחיות לגילויים, דילמות, תשוקות ורגשות.
נועה היפה שיופיה מתואר פעמים רבות מסקרנת את אופיר, אהובה של הדר. המשיכה ביניהם נראית כבלתי נמנעת אולם אופיר אינו מתאים לדרך חייה והיא מתחילה לצאת עם עמיחי אותו הכירה במסגרת עבודתה כצופה בפגישות של מטופלים. ובעוד נועה מתלבטת בין הרגש להיגיון מכירה גם הדר בחור חדש בעבודתה ונקרעת בין אהבתה לאופיר לבין קנאתה באחותה.

שתי הדמויות העיקריות הן ללא ספק דמויות בעלות עומק הגם שניתן ללמוד יותר על נועה מאשר על הדר. לצידן, דמויות המשנה חשובות לא פחות. כל דמות מוסיפה נדבך לעלילה, לרגשות ולדילמות.
הספר מרובה בתיאורים מהקטנים עד לגדולים. התחושות, המחשבות, הדילמות, הקנאה, האהבה כל אלה ועוד מתוארים בדיוק רב כאילו נכנסה הסופרת לנפש הדמות וניתחה אותה עד תום.
העלילה סוחפת אותנו עד הרגע האחרון, עד ההחלטה, עד ההבנה שנועה והדר אינן באמת שונות זו מזו.

עלילת הספר נהדרת אולם צורת כתיבתו השונה אינה מתאימה לכל אחד. מודה שלקח לי זמן רב לקרוא אותו. הספר כתוב בצורה זורמת, בלי מרכאות, בלי מעבר ברור בין גוף ראשון לשלישי ובין דמות לדמות. לעיתים יש צורך לעצור כדי להבין במי מדובר.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אביגיל לחצו כאןלרכישת הספר הדיגיטלי באתר עברית והספר המודפס באתר הוצאת מודן

In this article

הצטרף לשיחה