אח חורג יקר מאת פנלופי וורד לא דורג.

מאת ריצ'ל קורנפלד

את הספר הזה קראתי לראשונה באנגלית לפני 4 שנים, ולמרות שנהנתי ממנו משום מה מאז לא חזרתי לקרוא אותו שוב. כשהספר יצא בעברית החלטתי שזה הזמן לקרוא אותו.

הרומן הזה הוא ספר בודד והוא מתאר את הסיפור של גרטה ואלק.

גרטה התייתמה מאביה כשהייתה ילדה וכעת גרה בבוסטון עם אמה ורנדי אביה החורג. כשאלק, בנו של רנדי מנישואיו הראשונים, עובר לגור איתם היא חושבת שסוף סוף תזכה במשפחה הגדולה שחלמה עליה. היא ואלק בני אותו גיל ושניהם ילמדו ביחד בתיכון.
החלומות שלה מתנפצים כשהיא מגלה שאלק הוא נער מעשן, עצבני ופשוט שונא אותה ואת אמה כבר שנים ושום דבר לא יצליח לשנות את זה. אבל גרטה לא נכנעת היא משתדלת להיות חברותית ונחמדה למרות הצקותיו של אלק.
לאט לאט גרטה ואלק מתקרבים והיריבות נשכחת, האהבה בניהם מתחילה לפרוח עד שיום אחד אלק עוזב את הבית. 7 שנים עוברות עד הפגישה הבאה שלהם. פגישה שלדעת שניהם לא הייתה אמורה להתקיים.
האם האהבה עדיין קיימת? מה חוו אלק וגרטה ב-7 השנים שלהם בנפרד?

אני חייבת להודות, הספר הזה הפתיע אותי לטובה גם בקריאה השנייה ולקח לי יום אחד לקרוא אותו. הוא היה קליל, משעשע, מרגש ובעיקר מהנה. אני מאוד אוהבת את הכתיבה של הסופרת והיא מצליחה למשוך את הקורא ולשלב הומור עם דרמה וארוטיקה, בלי שסקס יהיה החלק המרכזי של הסיפור.
התרגום היה לא רע, ולא נתקלתי בשגיאות כתיב או עברית. אבל פה ושם הופיעו מילים כמו "אחורג" או "משפיך" שדיי הרסו לי את ההנאה של אותו קטע.

הדמויות היו כתובות טוב, אבל את הדמות של אלק הכי אהבתי. הוא נער טיפוסי, שלמרות גילו הצעיר עבר הרבה דברים בחייו. דברים שגרמו לו להיות עוקצני, עצבני ובעיקר מרוחק ומנותק מהסביבה.
את הדמות של גרטה פחות אהבתי. בתחילת הספר היא מתוארת כנערה ביישנית, בתולה ומסוגרת. דבר שמתאים לגיל שלה. אבל למרות כל ההשפלות וההצקות שהיא עוברת מצד אלק היא עדיין ממשיכה להיות נחמדה וחברותית ותומכת דבר שלי פשוט היה לא אמין והרגיש שהיא מתוארת כסמרטוט.
כששניהם נפגשים שוב לאחר 7 שנים אלק מתואר כמישהו שהתבגר .שלקח את החיים בידיים, בעל עבודה מסודרת וקשר רציני. בעוד שגרטה מתוארת עדיין כבודדה, עם עבודה קבועה אבל בלי הרבה חברים (חוץ מהשכנה המבוגרת שלה) ובעיקר בלי מערכת יחסים. היא פשוט נשארה באותו מקום ולי זה מאוד הציק.

הסופרת הכניסה כמה טוויסטים לעלילה שמאוד אהבתי לקרוא והפכו את הספר הזה ליותר טוב, אבל עדיין הרגשתי שהוא מאוד צפוי. יש קטע בספר שגרטה קוראת את סיפור חייהם, וזה היה בעצם לחזור על חצי ספר שוב מילה במילה. הרגשתי שזה מיותר וכמעט לא תורם לעלילה, ושאפשר היה להכניס את זה אחרת.
.
אני נותנת לספר 3.5-4 כוכבים. הוא היה טוב אבל לא מספיק חזק בשבילי.

לרכישת הספר לחצו

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>