אלף נשיקות מאת טילי קול

1059 0
1059 0
מכירות את הרגע הזה שאתן קוראות ספר אבל הלב שלכן דופק כל כך מהר לאורך הקריאה ודמעות מאיימות להתפרץ החוצה בכל רגע ולעיתים מצליחות לחמוק החוצה עד כדי כך שאתן חייבות לעצור כל כמה רגעים כדי לקחת נשימה ולצלול שוב?
זה מה שקרה לי כשקראתי את ‘אלף נשיקות’.
מאת אילור צבר-סטולרו
פופי ורון נפגשו בגיל חמש כאשר רון עבר מנורבגיה לארה”ב, לגור בבית השכן, ומאז היו לחברים הכי טובים.
בגיל שמונה סבתה של פופי נפטרת אך לפני כן היא מורישה לה צנצנת שמלאה בלבבות ורודים. על פופי לצאת להרפתקה ולמלא את הצנצנת באלף נשיקות מבן שיגרמו לליבה להתפוצץ כמעט.
באותו רגע רון יודע שהוא היחיד שיעניק לפופי את הנשיקות האלה.
בגיל חמש-עשרה רון חוזר לנורבגיה עקב עבודתו של אביו והוא ופופי נאלצים להיפרד. הוא כועס על אביו שמאלץ אותו להיפרד מהחצי השני שלו אך השניים מבטיחים זה לזו שישארו בקשר ושלעולם לא יהיו עם אחרים עד שיתאחדו שוב.
לאחר כשנתיים רון חוזר אך הוא ופופי ניתקו את הקשר חודשיים אחרי שרון חזר לנורבגיה. הוא עדיין לא מבין מדוע פופי ניתקה אותו מחייה ללא כל הסבר והוא כאוב וזועם על כך. אך מה יקרה כשהוא יגלה את הסיבה האמיתית לריחוק?
על הספר
ספר שגרם ללב שלי להתכווץ שוב ושוב בכאב ועצב גדול נורא ולמרות שהייתה בו אופטימיות גדולה מאוד, לבי נשבר.
הדמות של פופי חזקה וכנה. היא תמיד הלכה עם האמת שלה ומעולם לא ניסתה להיות מישהי אחרת. היא הצליחה לחדור את ליבו של רון שהיה אפל ולגרום לו להיפתח.
רון תמיד היה קודר ומופנם וכשפופי הפסיקה את הקשר ביניהם, לאחר שעזב, הוא השתנה מאוד במובן השלילי. אך כששב וראה את פופי שוב, משהו בו נסדק.
יש לציין שהעריכה והתרגום של הספר היו טובים מאוד.
אשתף כאן שני ציטוטים שנגעו בלבי:
“סבתא גם אמרה שהדברים הכי טובים בחיים מתים מהר, כמו פריחת הדובדבן. כי משהו יפה כל-כך לא יכול להישאר לתמיד, לא אמור להישאר לתמיד. הוא נשאר לרגע קצר  בזמן כדי להזכיר לנו כמה החיים יקרים, ובסוף גווע במהירות שבה הוא נולד. היא אמרה שהוא מלמד אותנו בחיים הקצרים שלו יותר ממה שנמצא תמיד לידנו.”
“אולי אנחנו כמו פרחי הדובדבן, רון. כמו  כוכבים נופלים. אולי אהבנו חזק מדי ומהר מדי ובערנו עד שנשרפנו והיינו חייבים לדעוך.”
לסיכום
ספר לא קל שהותיר בי חותם ולא יצא ממחשבותיי בתקופה הקרובה.
מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אילור לחצו כאן, לספרים דומים שיכולים לעניין אתכן
In this article

הצטרף לשיחה