בלו מאת דניאל סטיל

1231 0
1231 0

לרכישת הספר מאתר בוקסילה

כשלא נותר עוד מה להפסיד בחיים,  הפחדים נדחקים ואולי גם מחזקים.

סקירה מאת רינת יגל

העלילה בקצרה

כשג’ניפר קרטר מאבדת את בעלה ובנם בן ה – 3 בנסיבות טראגיות חייה כבר לא יהיו כפי שהם. מעיתונאית מוצלחת, שדרנית טלוויזיה ונישואים מתוקשרים היא עוזבת את לוס אנג’לס ועוברת לניו יורק.

שלוש שנים היא אוחזת במשרה בארגון לזכויות האדם ומנסה לאחות את שברי חייה. תשעה חודשים בשנה היא נשלחת לאזורים מוכי גורל בעולם, מסכנת את חייה ואינה מרגישה בפחד, אלא רק שליחות.

ביום חופשתה, ערב יום השנה למותם של יקירייה, היא לא חושבת פעמיים ובוחרת לקפוץ למותה. רק שדמות חולפת במהירות בזווית עיניה וצדה את תשומת ליבה, הדמות חומקת ממנה במהירות, אך ג’ני לא מוותרת. היא פונה למקום שחמק אליו. וכך במחסן נטוש היא פוגשת את בלו וילאמס בן השלוש עשרה.

בלו נער יתום, אבוד וחסר בית שברח מביתה של דודתו, האפוטרופוסית שלו, כובש בעיניו את ג’ני ובהחלטה של רגע היא אוספת אותו לביתה. יחד הם מצליחים אט אט לשקם כל אחד את חייו של האחר.

ג’ני מרעיפה על בלו נתינה רבה והגדולה שבהם היא הנתינה שלה וההקשבה שלה. כשיחסי אמון והדדיות מתחילים ביניהם בלו מגלה לג’ני שדים מעברו. נפשה של ג’ני לא יודעת מנוח, היא מפעילה את כל כוח הרצון שלה, קשריה מהעבר כדי להוציא את הצדק לאור, כדי לרפא את בלו מבלי לדעת שאחרי המאבק חייהם כבר לא יהיו כפי שהיו ביום שבו הם מצאו אחד את השנייה בערב השנה החדשה.

הדמויות

ג’ניפר ובלו הם דמויות עמוקות, רגישות שיש בהם המון נתינה, יכולות ורצון. הגורל הפגיש בין הנפשות האלה ויחד הם הצליחו ליצור משהו חדש, גם אם לא טוב יותר הוא בהחלט התחלה לדבר חדש וטוב לא פחות.

דמויות המשנה כמו אחותה של ג’ניפר, משפחתה, דודתו של בלו, חברים מהעבר מעבים ומעצימים את תכונותיהם וכישרונם של ג’ניפר ובלו.

לסיכום

ספר מרגש ונוגע בכל נפש, ספר שמלמד על נתינה, הבטחות, אהבה טהורה, הזדמנות שנייה, התמודדות עם הפחד ועד כמה אהבה יכולה לרפא.

מומלץ בחום.

In this article

הצטרף לשיחה