ברייטסייד מאת קים הולדן לא דורג.

מאת רינת יגל

"קייט לא רק הביטה על הצד החיובי, היא גרה שם". (קלר)

קייט סדג'וויק רק בת 18, אך הספיקה לחוות בחייה הצעירים קשיים וטרגדיות שגם הקשוחים מביננו לא היו שורדים אותם.
ילדותה הקשה במשפחתה לא שוברת את רוחה וקייט לא מאבדת תקווה, להפך, היא לוקחת כל מה שהחיים מזמנים לה ויותר מזה ומצליחה להמשיך להיות אמפטית, חברותית ומלאה באהבה. היא עוזבת את סן דייגו וחבריה הטובים ועוברת למניסוטה ללמוד חינוך מיוחד ולחוות את חיי הקולג' שם היא רוכשת חברים חדשים בקלות ומפזרת בכל אחד מהם את 'הצד החיובי' שבה ובקוסמיות יחודית רק לה משפיעה עליהם ליהנות מהדברים הקטנים שיש בחיים: מוזיקה, ריקודים, קפה טוב, ספרים, הופעות חיות, ספונטניות, שקיעות יפיפיות ואהבה.

רק מדבר אחד קייט מתרחקת וזה מלהתאהב. כשהיא פוגשת לראשונה בקלר, למרות ניסיונותיה להתחמק מהחיבור ביניהם היא נשברת ושניהם יודעים שזה חזק מהם.
לקייט ולקלר יש סוד וכל אחד מהם מחזיק בו כדי לא להתעמת עם גורלם.
עם התפתחות העלילה הסודות מתגלים בסערת רגשות כזו שהרגשתי צורך לחבק כל אחד מהם ויש סודות שברגע נחשפו, הובילו לריפוי והיה כייף לראות את ההתפתחות שהדמויות עברו.

הדמויות
גאס, חבר ילדותה של קייט הגדול ממנה בכמה שנים וחבר בלהקת רוק וחבר מגונן. קייט וגאס גדלו, שרו וניגנו יחד. המוזיקה חיברה ביניהם יותר מכל. האהבה שלהם היתה ללא תנאי וקייט תמיד הראתה לו בדרכה ובחייה את הצד החיובי בחיים ומכאן הכינוי 'ברייטסייד'.
קייט היא דמות שהיכולת שלה להזדהות, להבין ולהרגיש את הזולת פשוט עצומה. הכוח שלה לעזור לאנשים ולחבריה מבלי לשפוט ראויה להערכה.
הסודות והכאב שקלר נשא על ליבו העיבו על חייו. היה מעצים לראות איך החברות ואהבתו לקייט נתנו לו ביטחון והארה שהצליחו להתיר ממנו את הקשרים שקידמו אותו להחלטות ותובנות שישנו את חייו.
שלי, קלייטון, פיט, שוגר וכלאחת מדמויות המשנה העמיקו את המסר בספר והוא תמיד להסתכל על הצד החיובי, להילחם ולא לוותר עד הסוף, להיות ספונטנים ולדעת לנצל משאבים שמתאימים למצב שבו נמצאים ולחשוב רק על ההווה.

לסיכום
הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטה של קייט, ברובו, ומנקודת מבטו של קלר. השניים מצליחים לחשוף רגשות ולבטים שהלב שלי בקושי עמד בזה.
הספר ערוך מפרקים קצרים, וכל פרק הוא עוד יום בחייה של קייט מיום המעבר מסן דייגו למינסוטה ועד שהיא חוזרת לסן דייגו.
הכריכה משקפת את קייט ואת אהבתה לשקיעות יפיפיות. ללא ספק הצבע מתאים לספר כך שיזכרו אותו והוא לא התפספס על המדף.
לסיכום
הספר עמוס בפרטים יומיומיים שעוברים על נערה צעירה בימי הקולג' העמוסים, והיו רגעים שחשבתי שזה יותר מידיי. רק בדיעבד מבינים למה יום רדף יום, ולמרות הסוף הצפוי הספר סוחף ומרגש. מסוג הספרים שמותירים אותנו עם שברון לב, אבל גם עם המון תובנות לחיים ששווה לשנן כל יום.
"להסתכל על הצד החיובי".
ולעשות אדיר".

אל תפספסו אותו.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של רינת לחצו כאן. לרכישת הספר הדיגיטלי לחצו כאן והספר המודפס לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>