ג'יין יאנג הצעירה מאת גבריאל זווין (סוקרת: רחל ביו) לא דורג.

מאת רחל ביו

"אמנם לא הדביקו לה לחזה את חוט השני, אבל זה לא היה הכרחי. בשביל זה יש אינטרנט…"

העלילה

כביכול, "ג'יין יאנג הצעירה" מספר עלילה מוכרת. אביבה גרוסמן, סטודנטית, צעירה, רווקה, שאפתנית וקלת דעת במקצת, מנהלת רומן אסור עם הבוס שלה שהוא נשוי, מבוגר ממנה בהרבה וגם פוליטיקאי מצליח. היא אף מגדילה ראש ומתארת בעילום שם את מעלליה בבלוג מתוך מחשבה שאף אחד לא באמת קורא אותו.
כאשר פרשיית האוהבים נחשפת מגלה אביבה את ההשלכות הכואבות של מעשיה. היא, למעשה, מנודה מהחברה, בעוד שותפה לרומן מתנצל בפני האומה כשאשתו תומכת בו ויוצא ללא פגע.

דעתי על הספר

מדובר בספר שהוא ממתק אמיתי. שנון, הומוריסטי, כתוב היטב, בעל מסר פמיניסטי אבל לא מעיק וכבד.
הספר מחולק ל-5 פרקים כשכל פרק מסופר בפי דמות נשית אחרת הקשורה לאביבה: רייצ'ל שפירו, אימה של אביבה, ג'יין יאנג עצמה שבמהלך העלילה מתגלה הקשר שלה לאביבה, רובי, בתה של ג'יין יאנג, אנבת', אשת הפוליטיקאי ואביבה עצמה. כל אחת שונה מהאחרת ומוסיפה נדבך חשוב לעלילה.
בניגוד להרבה ספרים שקראתי הנשים המתוארות כאן שונות זו מזו, הן ססגוניות כל אחת בדרכה, הן מיוחדות ואנושיות למרות הטעויות שהן עושות. הסופרת מתארת פה נשים שהן לא פלקט, נשים עם דעות מוצקות משל עצמן שלא תמיד מתיישבות עם "הנורמה" המקובלת.

המסר הפמיניסטי הצודק הוא מובהק: אם גבר ואישה חטאו ביחד, למה היא נותרת מסומנת והוא יוצא ללא פגע? הסופרת מנסה להוקיע את המוסר הכפול שהחברה שלנו מטפחת. היא לא מצדיקה את מעשיה של אביבה, היא מסבירה אותם אבל מתמקדת בהשלכות שלו עליה ועל סביבתה גם שנים רבות אחרי שהם קרו וכביכול נשכחו.

היה לי קשה להניח את "ג'יין יאנג הצעירה" מהיד. נהניתי ממנו ובמהלך הקריאה התרגשתי, כאבתי, כעסתי וצחקתי המון. הרבה זמן לא קראתי ספר כה שונה ומיוחד. מומלץ בחום!

לרכישת הספר לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>