דירה בפריז מאת גיום מוסו לא דורג.

מאת רינת יגל

להפגיש זרים שיכולים להשלים אחד את השנייה היא טכניקה שאי אפשר לקחת מגיום מוסו.

העלילה בקצרה

מדלן גרין הלונדונית שוטרת לשעבר וגספר קוטנס מחזאי מניו יורק, שני אנשים זרים, מגיעים לפריז. כל אחד מהם בנפרד אמור להגיע לדירה בפריז שהוזמנה ושולמה מראש באינטרנט. רק שדבר לא הכין אותם לכך שהם שכרו ושילמו על אותה דירה ולאותה תקופה וכעת עליהם למצוא פתרון לסיטואציה המביכה. הדירה קסומה, שקטה ומזמינה מה שמקשה על ויתור מהיר מצידם.

כל אחד מהם זקוק לשקט והתבודדות.
גספר כדי לכתוב מחזה חדש ומדלן צריכה להתנתק ולנקות את ראשה ממתחים ולחצים מיותרים לקראת החלטה שאמורה לשנות את חייה.
בעודם מנסים למצוא פתרון יעיל לסיטואציה, מדלן וגספר מגלים כי הם גרים בביתו של צייר פריזאי מפורסם בשם שון לורנץ,  אשר נפטר באופן מסתורי.
ככל ששניהם מתעניינים בציוריו ובכתביו של שון לורנץ כך הם מתחילים להכיר, לגלות ולחבר פאזל של סיפור חייו ומותו המסתורי של הצייר.
אט, אט מדלן וגספר מחפשים ציורים שאף אחד לא ידע על קיומם וחושפים אותם בשיתוף פעולה כמעט בלתי אפשרי. דמיון של מחזאי לעומת חשיבה של שוטרת מנוסה, הובילה לא פעם להתנצחויות בין השניים, אך השילוב ביניהם מצליח להשלים ולגלות סודות, שקרים, אסונות ושיברון לב שמכריו והתעשייה ניסתה להסתיר תקופה ארוכה.

המטרה למצוא את הסוד האפל שגרם למותו של הצייר המפורסם הוביל לא רק לאמת וגילוי מרגש אלא חיבר שני זרים לגיבורים חדשים בספר. הם הפכו מנפשות תועות ומתבודדות לשלמות והגורם שחיבר ביניהם כל כך מרגש ומטלטל שכדאי לקרוא.

על הספר

את ספריו של גיום אני לא נוטשת, אך הפעם היו לי רגעי משבר. ההתחלה הייתה מייגעת מסורבלת ומעט ארוכה. אך אט אט עם התפתחות העלילה נשאבתי לסיפור המרתק של הצייר שון לורנץ ולסוף המרגש והמרתק ביותר.

לסיכום

ממליצה, אהבתי ושמחה שקראתי. לאוהבי המתח וגיום מוסו 'דירה בפריז' מחכה לכם.

לרכישת הספר לחצו

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>