האביב של בנות ספרינג מאת אנה טוד (סוקרת: אילור צבר סטולרו) לא דורג.

מאת אילור צבר – סטולרו

הגרסה המודרנית לקלאסיקה הנצחית 'נשים קטנות'.

הספר מגולל את סיפורן של בנות משפחת ספרינג הנודדות בין בסיסי צבא ארצות הברית בשל עבודתו של אבי הבית וראש המשפחה- פרנק ספרינג.
הסיפור מתמקד בהצבה של המשפחה בבסיס הצבאי, פורט סייפרוס, בקרבת העיר ניו אורלינס. בנות המשפחה מתגעגעות לפרנק שנמצא הרחק ביבשת אחרת, בעיר מוסול שבעיראק. הן לא ראו אותו קרוב לשנה ונאלצות להתמודד עם החיים בהיעדרו.

מג הבת הבכורה מתעניינת בעיקר במראה החיצוני ומתעסקת באופן תמידי במה יחשבו עליה. היא עובדת כעוזרת אישית של אישה עשירה מאוד ושאיפותיה הן להיות אשת קצין שידאג לה לבית גדול ועושר חומרי.

ג'ו לומדת בשנתה האחרונה בתיכון והיא ההפך הגמור ממג. היא סולדת מהרעיון של להיות אשת איש ולגדל ילדים ורוצה קריירה כעיתונאית או סופרת או שניהם ולהיות עצמאית. קריאת ספרים וכתיבת מאמרים על החיים האמיתיים שקורים שם בחוץ הם עיסוקיה העיקריים.

בת' היא הנשמה הטובה של הבית. היא שקטה וממעטת לדבר וכשפונים אליה, סומק מציף את פניה בן רגע. היא אוהבת מוזיקה ואף מלחינה נגינות קסומות אך היא מסרבת להודות בכך שהיא מוכשרת. בת' תמיד עוזרת במטלות הבית ודואגת לארוחה חמה כשאמה כבר לא מתפקדת כבעבר ומשמשת כאמא קטנה.

איימי היא האחות הצעירה והתינוקת של הבית. היא מפונקת מאוד ונושאת את עיניה אל מג, אחותה הבכורה. היא רוצה להיות כמוה כשתגדל ומתעסקת המון בנושאים שטחיים כמו ניראות וכסף.

אחרונה חביבה היא אם המשפחה- מרידית'. היא מתגעגעת לבעלה שמוצב הרחק מהן ומנסה להחזיק את הבית שלא יתפרק ולהיות אשת קצין כמו שמצופה ממנה אך היא קורסת תחת הנטל.

על הספר

הספר מבוסס על הספר הקלאסי 'נשים קטנות' אך עם הסבה לזמנים של היום ועם הדילמות של נערות מתבגרות בזמנים המודרניים ונהנתי לקרוא על כך.
הוא מסופר מנקודות המבט השונות של בנות משפחת ספרינג ונותן הצצה למחשבותיהן הקסומות.

באופן אישי אהבתי את דמותה של ג'ו. אופייה מרדני, יש לה פתיל קצר והיא אינה חוששת לומר בקול את דעותיה. היא איננה מתעסקת במראה חיצוני או במה אחרים יחשבו עליה ואהבתה הגדולה לספרים כבשה אותי.

בת' היא הילדה שכל הורה היה רוצה שתהיה לו. תמיד שקטה, אין איתה דרמות והיא עוזרת במטלות הבית מבלי שתתבקש לכך. לעיתים היה נראה לי שהיא נתפסת כמובנת מאליה.

היו לי מעט קשיים עם ההגהה בספר- הרבה שגיאות הקלדה כמו מילים מחוברות ואותיות שלא במקומן הנכון, אך לרגע זה לא גרע מההנאה שבקריאה.

לסיכום

ממליצה לקרוא את הספר בראש פתוח ולא לנסות להשוות לקלאסיקה הידועה, כך חוויית ההנאה תתעצם.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אילור לחצו כאן ו- לרכישת הספר הדיגיטלי לחצו כאן 

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>