האור שאיבדנו מאת ג'יל סנטופולו לא דורג.

מאת אליס סנקביץ'

אחד הספרים ההורסים!
כל אמריקאי יודע איפה הוא היה כששמע על אסון התאומים.
לוסי וגבריאל היו ביחד במקרה בזמן האסון. הפאניקה הייתה גדולה, הפחד, חוסר הוודאות והחרדה חיברו אנשים יחדיו להתמודד עם הלא נודע. הם עברו שעות קריטיות ביחד, הפחד קירב ביניהם והמשיכה ההדדית הייתה באוויר. מאז האסון הם חלפו זה בחייו של השני עד ששוב התחברו. החיבור ביניהם היה מדהים. זוג שהפך לשלם. עם כל האהבה והשלמות שהם חוו, גבריאל מחליט לא לוותר על שאיפותיו. לוסי נאלצת לקבל את החלטתו וכל אחד פונה לדרכו. אולם הפרידה אינה לעולם שלמה. גם עם בני זוג אחרים, גם עם ילדים, האהבה שלהם שואבת אותם האחד אל השני. הכמיהה אחד לשני לעולם לא נעלמת, אולם האהבה לבני זוג אחרים עדיין מחייבת. החלטות קשות עולות על פני השטח: עד כמה החברות נחשבת לחברות גרידא ומתי היא הופכת לבגידה?

על הדמויות
לוסי היא בחורה שאפתנית שמצליחה לרכז סביבה חברות טובות, חיי משפחה וקריירה פורחת. כאשר היא נאלצת להתפשר היא מנסה תמיד למצוא את הצד החיובי ולעולם תחפש את הצורך לרצות. היא כל כך חכמה ואינטליגנטית שהיא ממש מודל לטוב לב עם תחכום ותושייה. גם כאשר היא מרגישה שממעיטים בערכה היא לא נלחמת ויודעת שבסופו של דבר ההערכה תגיע. והיא צודקת.
גבריאל הוא תוצר של ילדות קשה והפחד שמא יהיה אפס כמו אביו, מניע אותו להיות הפוך. הוא לוקח את האמביציה שלו למקומות רחוקים, לא מתפשר ואינו עוצר לראות מי נפגע בדרך. כל פעולותיו נובעות משאפתנות גדולה ואולי גם פחד מאינטימיות.
דארן הוא בעלה של לוסי. איש טוב עם לב ענק שרוצה לעטוף את אשתו וילדיו בהרבה חום ואהבה. הצל שהוא צריך להתמודד איתו בדמותו של החבר לשעבר שמופיע מידי פעם בחייהם, מערער אותו, אבל מרוב אהבה הוא לא יכול להטיל וטו. אהבתו כל כך גדולה שלפעמים נשאלת השאלה איך זה ייתכן? איפה יש בחורים כמוהו?

על הכתיבה
הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטה של לוסי. הכתיבה היא כמו סיפור שהיא מספרת למישהו אחר. היא מתארת את הפגישות, היא מתארת את התגובות ואת הנסיבות. הכול כתוב בצורה מקסימה, חכמה ורגישה.

לסיכום
ספר מדהים שמכיל כל כך הרבה רגשות, עוצמות ותובנות. בכיתי, התרגשתי, כעסתי, ציפיתי, נחמץ לי הלב וגם התרחב. חוץ מטרקטור עבר עלי הכול.

לרכישת הספר מאתר אינדיבוק. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה) ולסקירות נוספות של אליס לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>