הורנס מאת אילנית עדני לא דורג.

מאת אליס סנקביץ'

בשקט ובצניעות אילנית עדני כובשת אצלי את מקומה בפסגת הסופרות המדהימות שיש לנו. לצד ספריה האחרים 'בקיץ הזה', 'דריה ו'פרא' , היא פשוט מטפסת לגובה ספר אחרי ספר. כל ספר מגיע לפסגה חדשה ולא נותר לי אלא להיות ללא אוויר (אוויר דליל בפסגות) ולהודות ליוצרת המדהימה הזאת: תודה שאת כזאת.

העלילה

נורה היא האקרית שעובדת עבור הבולשת הפדראלית. היא מקבלת משימה להסתנן לשורותיו של ארגון האקרים שמרעיד את העולם בתגליותיו. הארגון חושף פשעים של ראשי הממשל ופוליטיקאים ידועים. בראש הארגון עומד האטר. העבודה עם האטר משבשת את עולמם של השניים. המתח גבוה ואליו גם נוסף המתח המיני והעבר של שניהם. כל אחד מחזיק את הקלפים צמוד לגופו ומתוך כל הכאוס ששניהם נמצאים נעלם האמון ועולה המשיכה. כל אחד מהם מסכן את עולמו בקשר הזה ועדיין הם לא יכולים להפסיק לרצות אחד את השני.

האם יורידו מגננות? האם יגלו את האמת על עצמם אחד לשני? ומה יהיה המחיר ? האם אפשרי לשלם מחיר כזה?

על הדמויות

נורה היא גאון מחשבים שמנסה לחפש דרך לשלב משפחה ועבודה. לא תמיד זה הצליח לה והמחיר היה כבד וקשה. היא מודל בעיני לדילמה הנצחית של אשת קריירה ובעלת משפחה. מי משלם את המחיר? הבעל? הילדים? הקריירה? ואיפה היא בתמונה? עד כמה אנחנו צריכים לשים את עצמנו בצד ומתי אנחנו צריכים לדרוש את שלנו.

האטר הוא תוצר של חיים שלמים שהשתבשו. הוא מונע מצורך של נקמה. הוא פגוע מהממשל, פגוע מאובדן ומנסה לנקום דרך הרשת. הוא מאבד קצת קשר עם העולם האמיתי בגלל שהוא שקוע בנקמתו. הוא כריזמטי, אישיותו סוחפת ובזכות זה הוא מאגד סביבו אנשים שמוכנים ללכת אחריו באש ובמים. ברגע האמת הוא מתגלה במלוא רגישותו.

על הכתיבה

הספר כתוב בגוף ראשון לסירוגין מצד נורה ומצדו של האטר. הכתיבה נהדרת, השפה עשירה וזורמת.

לסיכום

ספר נהדר. ספר מותח, מרגש ונוגע ללב. הייתה בספר סצנה שפשוט בכיתי. ניכרת עבודת תחקיר רצינית ולא רק פרי דמיונה של הסופרת. ספר שהלך איתי הרבה אחרי שסיימתי אותו.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אליס לחצו כאן ולרכישת הספר לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>