החוקים של מוזס מאת איימי הרמון לא דורג.

מאת מאיה קראוס ברדה

"יופי מרהיב איננו קיים בלא מידה מסוימת של מוזרות." (אדגר אלן פו)

עלילה ודמויות

גורלו של מוזס לא שפר עליו. עם לידתו הוא נזנח במכבסה, בתוך סלסלה, ממש כמו משה בתיבה. אמו הנרקומנית "הורישה" לו עוד בהיותו עובר פגמים רבים שזרמו בדמה הרווי בסמים. התינוק העזוב הועבר כחבילה בין משפחות כילד שונה, בעייתי ולא רצוי עד שאומץ על ידי סבתו היקרה ג'יג'י שגידלה אותו בסבלנות ובתמיכה על אף הקשיים.

כדי לנתב את האנרגיות שלו למקום טוב יותר, סבתו מצאה לו עבודות ברחבי העיירה. כשהוא הגיע לחוות הטיפול בסוסים כדי לצבוע קירות, הוא פגש את ג'ורג'יה.

ג'ורג'יה, נערה יפהפייה, עקשנית, סקרנית ודעתנית, נולדה וגדלה בחווה הטיפולית של הוריה בעיירה לבאן. בין רכיבה על סוסים, אילופם ועזרה להוריה בטיפול בילדי אומנה, היא חלמה להיות רוכבת רודיאו מקצועית.

כל העיירה שמעה על מוזס עוד בילדותו, והשמועות לא פסחו על ג'ורג'יה, אך סקרנותה גברה על החששות שנטעו בה מפני הבחור האפל והיא החלה לגשש את דרכה אל לבו בזהירות ובהבנה.

מערכת היחסים בין השניים התפתחה באטיות. בשעה שמוזס ניסה בכל מאודו להתרחק כדי לשמור על סודו. ג'ורג'יה ניסתה להתקרב אליו, להכיל את כאבו, לגרום לו להיפתח ולשנות את החוקים שהוא קבע.

סיפור האהבה מתפתח ביניהם על רקע פרשיות רצח של נערות בעיירות מסביב, כשכל העת האצבע המאשימה מופנית אל מוזס.

על הכתיבה

זהו ספר יחיד הבנוי משני חלקים, לפני ואחרי. מסופר לסירוגין מנקודת מבטן של הדמויות בגוף ראשון. העלילה מקורית ונוגעת ללב. הכתיבה מרגשת וסוחפת, מלאה בתובנות לחיים. התיאורים הנפלאים מעניקים תחושת שייכות והזדהות עם הדמויות. כל דמות היא עולם ומלואו, מה שהפך את הספר למשמעותי הרבה יותר. בין השורות מסתתרים נושאים חשובים כמו קבלת השונה, האמונה העיוורת והאהבה ללא תנאי.

בנימה אישית

הסיפור נגע בכל נימי נפשי, הוא לקח אותי למסע ביחד עם הדמויות, התרגשתי ובכיתי איתן, שמחתי וצחקתי. הסופרת לקחה דמות פגומה ודחויה והפכה אותה לדבר הכי יפה שיש.

סיפור אהבה מטלטל הטומן בחובו תובנות לחיים. מומלץ מאד!

 מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לרכישת הספר לחצו כאן ולסקירות נוספות של מאיה לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>