החוקים של מוזס מאת איימי הרמון לא דורג.

מאת שירי קרני

"זהו סיפור על אובדן ואמונה, כאב ותקווה. זהו סיפור על אהבה גדולה." (מתוך תקציר הספר)

העלילה בקצרה

מוזס, בנה כהה העור של מכורה לקראק אשר נמצא נטוש שעות ספורות לאחר הולדתו, היה אדם ייחודי כבר מראשית חייו. בשל קורות חייו המטרידות, סיפורים רבים סופרו עליו, וכאשר הגיע ללבאן שביוטה לגור עם סבתו, כל אנשי העיירה כבר הכירו את המוניטין המפוקפק שלו. בין תושבי העיירה נמנתה גם ג'ורג'יה שפרד, נערה עזת מצח שחלומה היה להיהפך לרוכבת שוורים, אך בניגוד לשאר התושבים, שחששו ממוזס ושמרו ממנו מרחק, ג'ורג'יה הייתה מוקסמת ממנו כבר מהרגע הראשון. אט אט, ג'ורג'יה מצאה את דרכה ללבו של מוזס, אך למוזס היה סוד שסיבך אותו שוב ושוב ואיים להפריד בין השניים. האם מערכת היחסים המורכבת בין מוזס וג'ורג'יה תצלח את הדעות הקדומות, הסודות והכאב שנוצר בעקבותיהם?

על הדמויות

ג'ורג'יה היא בחורה פשוטה, לא משכילה במיוחד, אך חכמה בדרכה. היא נחושה, אכפתית וכנה, וקל מאוד להתחבר לדמותה.

"היא הייתה כמו זכוכית – טהורה ושקופה ובהירה כשמש. וכמו זכוכית, היא פצעה אותי."

מוזס, בחור שחווה לא מעט קשיים בחייו, לא ממהר ליצור קשר עם אחרים. קשה לו לבטוח באנשים ולהיפתח אליהם, אך כאשר הוא עושה זאת, הוא נאמן ומגונן. הוא צייר מוכשר במיוחד ונושא עמו עול כבד במיוחד, עמו הוא לומד להתמודד לאורך הספר.

"אילו רק הייתי יודע כיצד לצייר את ג'ורג'יה לתוך חיי, או כיצד לצייר את עצמי לתוך חייה בלי להכביד עליה, אולי אז המתח שהרגשתי היה מתפוגג ונעלם. לעולם לא יהיה קל לאהוב אותי. היו כמה צבעים אשר גברו בעוצמתם על כל השאר, כמה צבעים שלא השתלבו."

על אף השוני הרב בין ג'ורג'יה ומוזס, החיבור ביניהם מקסים ושובה לב.

על הכתיבה

יצירתה של הרמון משתווה בעיניי באיכותה לכמה מהקלאסיקות המוצלחות ביותר שנכתבו. הספר, שמסופר מנקודות המבט של ג'ורג'יה ומוזס לסירוגין, מרתק כבר מהעמוד הראשון ומותח עד לעמודים האחרונים. כן חשוב בעיניי לציין שיש בספר מעט אלמנטים על טבעיים, אך לדעתי, גם חובבי הספרות הריאליסטית יכולים ליהנות מקריאתו.

לסיכום

ספר מצוין, מקורי ומרתק. מומלץ בחום! קריאה מהנה!

ציטוט אהוב

"אם המוח שלך לא היה סדוק, לגאונות שלך לא הייתה הזדמנות להישפך החוצה."

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לרכישת הספר לחצו כאן ולסקירות נוספות של שירי לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>