הטירוף של לורד איאן מקנזי מאת ג’ניפר אשלי

1524 0
1524 0

לרכישת הספר מאתר בוקסילה

כשראיתי את שם הספר, התלבטתי. כשקראתי את התקציר, עדיין התלבטתי. אז בדקתי בגודרידס, והנה מה שחשבתי בסוף.

סקירתה של דולב בן ארוש

התקציר של הספר לא עושה עמו חסד. אם הייתי צריכה לכתוב תקציר חדש, זה מה שהייתי כותבת:

מהרגע בו נפגשו לורד איאן מקנזי ובת’ בשנת 1881 בלונדון, משהו באוויר השתנה. הם מוצאים עצמם ממשים את התשוקה בנשיקה סוערת בתא פרטי, באמצע מופע אופרה, דבר שאינו יאה לליידי בעלת אמצעים המאורסת לגבר אחר, וללורד שכולם טוענים שנטרפה עליו דעתו.

בת’, אלמנה שהתעשרה מירושת האישה אותה ליוותה, מקבלת מכתב מאדם המציג עצמו כלורד איאן מקנזי, המזהיר אותה מפני הגבר לו היא עומדת להינשא. מבירור קצר עולה כי הלורד המדובר, הינו יוצא מחלקה פסיכאטרית בה בילה את מרבית שנותיו מאז שהיה ילד ויש הסוברים כי בצע רצח של יצאנית.

בת’ נסחפת במחול התשוקה עם האיש שכולם מזהירים אותה מפניו, האם היא עושה את טעות חייה?

על הספר

הטירוף של לורד איאן מקנזי הוא רומן תקופתי משובח. השפה המליצית, תיאורי המקום, המלבושים והאווירה המוחשיים לקחו אותו במסע בזמן לשנת 1881.

בנוסף לסיפור האהבה שעליו נעה העלילה, ישנו סיפור מתח הסובב סביב מותן של שתי יצאניות ומפקח אחד שנחוש להאשים את איאן ואחיו.

הסיפור אינו בלתי צפוי, אך הוא עשוי טוב וזורם מתחילתו עד סופו.

הדמויות הראשיות מעניינות ולמודות קרבות בחייהן, אט אט נופלות המסכות, הסודות מתגלים ועברן מסביר את הוויתן. דמויות המשנה גם הן מסקרנות, נדמה שלכל אחת מהן עבר סבוך ומפותל. מבירור קצר שערכתי בסיום הקריאה גיליתי שאכן יש ספרי המשך בסדרה על דמויות המשנה.

הספר אינו משאיר אחריו תהיות או מחשבות, ועל כן הוא לא תפס מקום ברשימת ה”חובה לקרוא”, אך הוא בהחלט מהנה ומעביר כמה שעות בנעימים.

לסיכום

אהבתי, ספר מהנה.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה).

לסקירות נוספות של דולב לחצו כאן, לספרים דומים שיכולים לעניין אתכן לחצו כאן 

In this article

הצטרף לשיחה