"היבריס" מאת דולב בן ארוש ומאיה קראוס לא דורג.

מאת אליס סנקביץ'

מתוך ויקיפדיה: דיווה (באיטלקית: Diva) הוא מונח המתאר דמות נשית מוכשרת, ידוענית ובעלת מחוות דרמטיות בולטות. מקור המונח באיטלקית ופירושו המילולי הוא "אלילה".

כאשר שתי דיוות (מאיה ודולב) משתפות פעולה מתרחש המפץ הגדול. אין לי תיאור אחר לספר המטורף הזה.
מייק ודקלה דמרי חיו את החלום הישראלי: וילה מפוארת, 3 ילדים, כסף והצלחה גדולה. מייק היה איש עסקים ודקלה עקרת בית. יום אחד מייק נוסע לפגישת עסקים בקפריסין ודקלה מקבלת הודעה שהוא נחטף. החוטפים שולחים רמזים לשניהם ובעוד שדקלה מחפשת כיצד להציל את אהובה מתוך דאגה ופחד, הוא מחפש מוצא תוך כדי שחזור חייו והבנה שהם נבנו על מסכת שקרים, הונאה ובגידה. דקלה מגלה שהיא אינה מכירה את האיש לו נישאה ומייק מגלה שהעץ שהוא טיפס עליו גבוה מידי, המחיר שהוא שילם יקר מידי והוא מתגלה כשחצן שההצלחה עלתה לו לראש.
לעזרתה של דקלה מתגייס עומרי, חוקר פרטי חתיך שמעיר אצל דקלה ניצוצות שמזמן כבר שכחה על קיומם.
האם יוכלו לשחזר את האהבה הגדולה שהייתה להם? האם קרו דברים שאין מהם דרך חזרה?

על הדמויות:
מייק חוטא בחטא היוהרה. מגלומן שההצלחה סחררה את ראשו. למרות הצלחתו הוא אינו יודע שובע. הרעב מופיע גם בעסקים, בנשים ובפרסום. לאט לאט חטאיו מתגלים ופתאום גם ההבנה שהמלך הוא ערום.
דקלה איבדה את עצמה בחיי נישואים ונוחות כלכלית. רק בשעת משבר מתגלה אישה נחושה, דעתנית ואוהבת. התגייסותה לעזרת בעלה בהתחלה נורמאלית ומובנת, אולם עם הגילויים אודותיו החיפושים שלה מראים על טוב לב, חמלה ואכפתיות.

על הכתיבה:
הספר כתוב נהדר, זורם, סוחף וללא רגע דל. התיאורים כל כך מדויקים שיש רגעים שפשוט הנשימה נעצרת. גם מפחד, גם מחמלה וגם מכאב.

לסיכום:
גם אם חשבתן לרגע שאתן מנחשות/יודעות/מתארות מי עומד מאחורי הדברים – אתן טועות, ובגדול. הספר עם סוויץ' בעלילה שעד סופו אין אפילו ניחוש מי נגד מי. מתח וציפייה לכל אורך הספר. אהבה גדולה שהופכת את הקרביים ומותירה אותנו ללא אוויר. ספר מושלם.

לרכישת הספר הדיגיטלי לחצו כאן ולספר המודפס לחצו כאן ולסקירות נוספות של אליס לחצו כאן. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה).

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>