הנערה מברוקלין מאת גיום מוסו

697 0
697 0

מאת רינת יגל

“אתה רוצה לדעת אם יש לי סוד, רפאל? התשובה היא כן! אתה רוצה לדעת למה אני לא רוצה לספר לך עליו? כי מרגע שאספר לך לא רק שתפסיק לאהוב אותי, אתה תשנא אותי”.

שלושה שבועות לפני חתונתם ולאחר חצי שנה של הכרות, אנה בקר ורפאל ברתלמי מנסים, למרות ההתאהבות המהירה ביניהם, להכיר ולהבין האחד את השניה. לרפאל היה חשוב לחשוף את העבר ולחיות חיים ללא סודות. אנה מנסה במיסתורין שלה לגונן על עברה, אך כשהיא נשברת וחושפת בפניו תמונה מעשור קודם לחייה, היא כבר לא אותה בחורה שרפאל הכיר.
המראה בתמונה מזעזע את רפאל, אנה הודתה “אני עשיתי את זה” שוב ושוב. רפאל יוצא מהדירה מזועזע, מנסה לעכל את מה שעיניו ראו ותוהה האם עליו לגונן על אנה או להיזהר? כשהוא חוזר לדירתם אין זכר לאנה, היא ברחה כמעט ללא עקבות. רפאל בוחר לחפש אחרי אהבתו. ומכאן הספר מעביר אותנו טלטלות וגילויים מרתקים על הנערה שלו.

הדמויות:
רפאל ברתלמי הוא סופר ספרי מתח. לראשונה בספריו של גו’ם מוסו חשתי שהוא הגיבור הראשי בספר שלו. הדרך בה הוא חושף איך הוא עורך תחקירים, עוקב, מבקר, גרמו לי להכיר את הדמות הראשית בספר יותר טוב.
רפאל הוא אב חד הורי לבנו הפעוט, תיאו. לאחר שנטלי בת הזוג שלו נטשה אותם בידיעה שאינה בנויה להיות אמא, רפאל עוזב את לונדון וחוזר לצרפת לגדל את בנו. הוא אב נהדר והתחושה היא שליבו רחב וחם והוא רוצה חיים משפחתיים וקרובים להבדיל מהקשר עם הוריו ומשפחתו.
מארק קאראדק, השכן, שוטר בדימוס דמות מרכזית בספר שמקבלת תפקיד הן כשכן שעוזר לרפאל עם תאו, בנו, והן בחיפושים אחרי אנה בקר.
רפאל ומארק מתפצלים בחקירה לאחר העלמותה של אנה וכל אחד מהם נתקל בדמויות המשנה שמובילות לפענוח החקירה.

כמו בספריו הקודמים של מוסו הספר, הנערה מברוקלין, מלא בטויסטים, הפתעות וחשדות שעולים בנו הקוראים ומתוודים עד כמה ספרי המתח שלו הם הזויים אך ממכרים.

לסיכום
הספר כתוב טוב, התרגום ברמה טובה, העלילה מעט איטית בגלל החקירה ודמויות המשנה הרבות אך זה לא מוריד מאיכותו. ממליצה בחום לאוהבי ספרי מתח.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של רינת לחצו כאן, לספרים דומים שיכולים לעניין אתכן לחצו כאן ולסקירות נוספות של הסופרלחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה