הסוחר היצירה וסוס הפרא מאת ג'ון לי אשלי לא דורג.

מאת ריצ'ל קורנפלד

על הספר הזה שמעתי מחברה שקראה קטעים שלו וסיפרה שהזכיר לה את הטרילוגיה "שבויה באפלה" ואמרה לי שכנראה אוהב אותו.
כאשר שירלי, בתו של התובע המחוזי בארץ נחטפת, עולמם של חבריה ומשפחתה מתהפך והם יוצאים למרדף נגד השעון למצוא אותה לפני שיקרה הנורא מכל. לאט לאט נחשפות השכבות והסודות של אותו ארגון פשע.
אך מצבה של שירלי ועל מי החבורה יכולה לסמוך נותר לא ידוע…
האם יצליחו לאתר את שירלי בזמן? מי באמת חטף אותה?

לקח לי בערך שבוע לסיים את הספר. הפרקים הראשונים של הספר היו כבדים, מתישים וכתובים בצורה שלא כל כך התחברתי אליה, אבל ברגע שעברתי אותם הספר זרם יותר והצלחתי להנות ממנו.
היה לי מאוד קשה להתחבר לכתיבה ולעלילה. אל תבינו אותי לא נכון העלילה מעניינת ומשלבת מתח, דרמה, אקשן, אופל ומעט רומנטיקה, אך הכתיבה הייתה מאוד קרה ומרוחקת שלא הצלחתי להתחבר לאף דמות או קו עלילה, והיו מקומות רבים שהרגשתי שסתם מורחים ומושכים את הסיפור במקום להיכנס לעומק שלו.

העלילה מסופרת ממספר רב של דמויות וכמעט כל פסקה תיארה מחשבות או נקודת מבט של דמות אחרת. אני לא התחברתי לצורה זו ומצאתי את עצמי חוזרת אחורה כדי להבין מי המספר עכשיו. אני לא יודעת אם הספר הזה עבר עריכה ספרותית או לא אבל גם אם כן לדעתי היא לא מספקת.
רואים שבספר הזה נערכו הגהות ועריכה לשונית, כי לא מצאתי שגיאות עברית או הדפסה, אך לדעתי היו צריכים להשקיע עוד קצת בעריכה הלשונית שרמת הכתיבה והשפה תהיה אחידה לאורך כל הספר כי הרמה לא הייתה אחידה.
יש מספר רב של דמויות בספר: שירלי החטופה, הסוחר, המאלף, אריאל, אנה, דינה, ספיידר ועוד…הדמות היחידה שהצליחה לעניין אותי הייתה ספיידר.
אני חייבת להודות שהכינויים של כל אחת מהדמויות היו מעיקים לדעתי ופשוט היו יותר מדי כאלה.

הדמות של שירלי היא זו שעברה את החטיפה ובעצם זו שמקשרת בין כולם אבל כמעט ולא מגלים עליה כלום. כל סיפור החטיפה שלה מתואר בצורה מאוד מרוחקת וקרה, אי אפשר לרחם או להזדעזע ממה שקרה לה או אפילו להזדהות איתה, וזה אחד הדברים שחסר לי המון בספר. להבין איך מהמקום שהיא התחילה בו היא הגיעה למצב הנפשי שלה עכשיו, מה באמת היא עברה ולעבור איתה את כל קשת הרגשות והארועים.

אהבתי את הרעיון של העלילה, למרות שקראתי ספרים דומים לא פעם, אבל ציפתי ליותר עומק, אקשן, מתח ולתחושה הזו שלא נותנת לי לעזוב את הספר.
הספר הזה שונה ורחוק מכל ספרי האופל שקראתי. למרות שהוא מתאר חטיפה והתעללויות הוא לא באמת נוגע מספיק בנושאים האלה והוא יותר ספר מתח מרומן או רומן אפל.
הבעיה העיקרית של הספר שהוא לא נכנס לעומק של הדמויות ושל העלילה. יש לו פוטנציאל ענק אבל לא ממומש לדעתי.
הספר הזה מקבל אצלי 3.5 כוכבים

לרכישת הספר לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>