הצוואה מאת קריסטין אשלי

1863 0
1863 0

סיפור אהבה בוגר, מרגש ומלא תהפוכות.

סקירתה של דולב בן ארוש

ג’וזפין חוזרת לבית “לבנדר”, בית ילדותה, על מנת להיפרד מסבתה, לידי, בפעם האחרונה בהחלט.
בלוויה, למעט האנשים אותם היא מכירה, היא מבחינה בגבר ושלושה ילדים שאיננה מכירה.
האישה שגידלה אותה והצילה אותה פעם אחר פעם, הלכה לעולמה והשאירה ללא משפחה, אך היא השאירה אחריה צוואה בה היא מותירה לה את נכסיה הרבים ומותירה אותה לגבר האלמוני שראתה. עם הזמן היא מגלה שג’ייק היה בן בית בביתה של סבתה וילדיו היו כנכדיה, עובדה זו מפתיעה אותה בהתחשב בעובדה שמעולם לא פגשה את האיש.

לג’ייק יש שלושה ילדים משתי נשים שונות, אך הוא גרוש שלוש פעמים והוא ממש לא ה”כוס תה” של ג’וזפין. היא אשת העולם הגדול. כעוזרת אישית לצלם נחשב, היא ראתה מקומות, אנשים והייתה מחוזרת על ידי אלו שרוב האנשים מכירים רק מהעיתון. ג’וזפין מעולם לא הייתה מעוניינת בזוגיות, אולי רק באחת, עם הבוס שלה, שתמיד היה מוקף נשים יפות שהן לא היא.
ג’ייק נחוש לקיים את צוואתה של לידי ולשמור על הנכדה היקרה לה מכל. ג’וזי נחושה לסיים את ההליכים המתבקשים ולחזור לעבוד, אך האש שבוערת בין השניים לא נותנת לשניהם מנוח.

על הספר
הצוואה הוא ספר מרענן בנוף של ימינו. ג’וזפין וג’ייק הם לא ילדים. לא מדובר בהתאהבות ראשונה. שניהם עברו חיים מלאים וממלאים לפני שנפגשו.
הספר ארוך (לעיתים היה נדמה לי שמדיי) ויש בו עלילה שיכולה להספיק לשני ספרים או יותר (לא שאני חובבת סדרות). הרבה דברים קורים, כל הזמן, והרגשתי צורך לקרוא את הספר בהפסקות. למרות המשפט האחרון, נהניתי מהספר מאוד. לאורך כולו התרגשתי ובכל הפסקה חיכיתי לחזור לקרוא.
המתח הנבנה בין השניים, הוא מעולה. הסופרת מצליחה לצור עניין ותשוקה, לא בצורה מאוסה או מעייפת. וכשהשניים מממשים את התשוקה, כל מילה מיותרת.
ג’וזי וג’ייק הן דמויות מעולות, בנויות היטב, משעשעות ומרגשות. ישנן לא מעט דמויות משנה בספר, כולן תורמות לעלילה בצורה מצוינת לכל אורך הספר.

לסיכום
אל תפספסו, בין כל הספרים על הרומנים הצעירים, הצוואה הוא משב רוח מרענן, מהנה ומלא תהפוכות.

לרכישת הספר הצוואה מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של דולב לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה