הצוואה מאת קריסטן אשלי

546 0
546 0
סיפור מרענן ונוגע ללב.
מאת אילור צבר-סטולרו
ג’וזפין חיה חיים נוחים. היא זוכה לטייל במקומות רבים בעולם כעוזרת אישית של צלם מפורסם, להכיר אנשים רבים ומעניינים ואינה מרגישה שמשפחה וילדים הם דבר שנחוץ בחייה. להפך, היא לא אוהבת ילדים.
מות סבתה האהובה, לידיה, מחזיר אותה לעיירה ‘מגדלנה’ ול’בית לבנדר’ בו חיה סבתה ובו ג’וזפין מצאה נחמה ומקלט פעם אחר פעם. החזרה מערערת את עולמה ומאלצת אותה לבחון את חייה ואת הבחירות שעשתה עד כה.
ג’ייק ספיר הוא אב לשלושה ילדים, מתאגרף לשעבר ובעלים של מספר עסקים בעיירה. כשהוא מופיע בהקראת הצוואה, ג’וזפין תוהה כיצד גבר זה וילדיו הכירו את סבתה ומדוע לא פגשה או שמעה עליהם מעולם למרות שהיא וסבתה היו קרובות מאוד.
בצוואה קיים סעיף שבעיני ג’וזפין נראה תמוה. סבתה מורישה אותה לג’ייק.
בעקבות הסעיף הלא שגרתי, אותו ג’ייק מתעקש למלא, ג’ייק וג’וזפין מתקרבים וג’וזפין אף מתחברת לילדיו של ג’ייק.
על הספר
הספר מגולל את סיפורם של ג’ייק וג’וזפין וברובו מסופר מנקודת מבטה. הדמויות אינן צעירות ולהן עבר עשיר ולמרות זאת מצאתי את עצמי מרותקת.
ג’וזפין כלפי חוץ משדרת קור, היא אינה מחפשת מערכת יחסים קבועה ומאוהבת בבוס שלה שאינו מעוניין בה ומבלה את לילותיו עם נשים רבות. היא אוהבת אופנה ותמיד לבושה במיטב הבגדים והנעליים ואף זוכה לכינוי ‘סטייל’ מג’ייק. כשהיא חוזרת ל’בית לבנדר’ היא מגלה על עצמה דברים חדשים ומראה עד כמה ליבה רחב באמת.
ג’ייק הוא גבר מחוספס שאומר את מה שהוא חושב בלי פילטרים. הוא מגדל את שלושת ילדיו וכל רצונו הוא שהם יהיו מאושרים ובטוחים לאחר שעברו דברים לא קלים בחייהם.
הדמויות מרתקות ובנויות היטב ולראשונה זה הרבה זמן הרגשתי כי זו עלילה שונה ממה שקראתי עד כה.
לסיכום
אל תפספסו את הספר הזה. הוא מקסים, מרגש ומחמם את הלב.
לרכישת הספר הצוואה מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אילור לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן
In this article

הצטרף לשיחה