הצוואה מאת קריסטן אשלי

634 0
634 0

מאת אליס סנקביץ’

ג’וזפין עברה בעיניה על הנוכחים בלוויה של סבתה האהובה ונעצרה על גבר הורס ושלושה ילדים שהיא אינה מכירה. למחרת היא פוגשת את הגבר הזה, שהוא אחד המוטבים בצוואה. מלבד הכסף שסבתה הורישה לילדיו, היא הורישה לו את נכדתה. המומה מהצעד הלא שגרתי של סבתה, מנסה ג’וזפין להבין איך יכול להיות שסבתה לא הזכירה את הבחור, מעולם היא לא שמעה על המשפחה הזאת ואיך היא אמורה להמשיך את חייה הזוהרים כאילו לא קרה דבר. היא מחליטה לקחת פסק זמן מחייה הגדושים ולנסות להכיר לעומק את הבחור שכל כך אהב את סבתה וכל כך מרעיד את עולמה שלה.

ג’ייק מגדל לבד שלושה ילדים עם כל הבעיות של כל גיל וגיל. הוא היה נשוי בעבר ל 3 נשים והוא מחליט להיות חלק מחיי ג’וזפין למורת רוחה. הוא מקבל את צוואתה של הסבתא כלשונה, ומחפש דרך בשיא העדינות להיות חלק מחייה של ג’וזפין. למעשה, לאט לאט הוא וילדיו דיי משתלטים על זמנה וליבה. עד שיום אחד הוא מחליט להכריז בעלות.

על הדמויות:
ג’וזפין היא אשה בשלה בת 45 שחוותה ילדות קשה ומרה. סבתה הייתה האור בחייה ומותה מערער את עולמה. הבדידות והגעגועים מביאים אותה לעשות דברים שהיא לא עשתה בעבר. היא לא הייתה חברותית במיוחד, חייה היו סביב עבודתה, ולמעשה היא הסתירה את רגשותיה עם מסיכה של בגדי מעצבים, חיוך קבוע וגוף מדהים. כשהיא מכירה את ג’ייק וילדיו היא נכנסת לחייהם עם טוב ליבה, עצות מועילות והמון רגש ועדינות לא לכפות את דעתה ולא לפגוע. מאוד אהבתי אותה והתרגשתי לא פעם מהדמות החכמה, הרגישה ומלאת הטקט שהיא הוציאה לאור אחרי הכאב שהיא חוותה.

ג’ייק הוא אבא נהדר ומכיל. הוא יעשה הכל למען ילדיו ותמיד ימלא את צרכיהם לפני שלו. הוא חבר טוב, איש משפחה שלא ידע לבחור את נשותיו. בחירותיו היו פזיזות, כמובן שלא נכונות והוא שילם את המחיר.

על הכתיבה:
הספר יכול להיות מדריך להורה לילד הקטן/מתבגר/מתבגרת…בגלל הגילאים השונים של ילדיו של ג’ייק. יש שם מהמורות להורים מכל הסוגים. יש קושיות ליציאות של הבנות עם גברים, יש בחור חתיך שדיי הורס כמה לבבות בדרכו, ויש את הילד הקטן שמודיע שהוא לעולם לא יתנשק. הספר חכם ושנון, ולמעשה עוקב אחרי התלקחות אהבתם של ג’וזפין וג’ייק בצילם של ילדים, חברים, שכנים וחברים מן העבר. הספר מלא וגדוש באירועים, בתובנות ובאהבה. אהבה לילדים, אהבת חברים וכמובן אהבה גדולה שהגיעה באמצע החיים.

לסיכום:
אהבתי מאוד. לא הסיפור המצוי של בחורה צעירה והגבר העשיר והכוחני. סיפור סוחף, ממכר ומרגש עד דמעות.

לרכישת הספר הצוואה מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אליס לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה