התינשאי לי מאת טיילור ג’נקיס ריד

962 0
962 0

לרכישת הספר מאתר בוקסילה

“בחיים קורים דברים שאי אפשר בכלל להעלות על הדעת. הזמן עובר והזמן משנה אותך והזמנים משתנים ובלי שתשימי לב, פתאום את חיה חיים שמעולם לא דמיינת.”

סקירה מאת מאיה קראוס – ברדה

דמויות ועלילה

העלילה מסתעפת לשני צירי זמן:

בעבר אנו נחשפים לסיפור אהבתם של אלזי ובן. אלזי פורטר היא ספרנית צעירה שחיה חיי שיגרה נעימים. בעוד שהיא משוועת לאהבה אמתית, אנה חברתה הטובה מימי הקולג’, מאמינה שאהבה אמתית אינה חשובה מספיק כדי להיות עם גבר.

ערב חורפי וגשום מפגיש את אלזי עם בן רוס בפיצריה. המפגש האקראי מכיל בתוכו רגשות ורצון להישאר זה לצד זה. סיפור האהבה הנרקם ביניהם, מתפתח במהירות לאהבה חסרת גבולות כשכל העת מרחפת מעליהם עננת העבר של כל אחד מהם בנפרד.

קשה שלא להתאהב בבן רוס, הוא מלא חן, חכם, ביישן וחסר בטחון, כל אלה הופכים אותו לדמות נערצת שקל להזדהות עמה.

בהווה אנו מלווים את אלזי בכל שלבי האבל וההתמודדות עם מותו של אהובה. כל רצונה של אלזי הוא לשקוע אל תהום האובדן הפרטי שלה, אך המציאות מזמנת לה התמודדויות שונות שעליה להתעמת עמן פנים מול פנים.

סוזן, אימו של בן המנוח מופיעה בחייה של אלזי ללא כל אזהרה ומעצימה את כאב האובדן, גורלן המשותף לוקח אותן למסע מיוחד ועצמתי.

אנה, חברתה הטובה של אלזי, מלווה אותה לאורך כל הספר, מכילה את כאבה, שמחה באושרה ועוזרת לה להתמודד.

ג’ורג’, מבוגר וחביב, לקוח קבוע בספרייה תורם גם הוא להתפתחותה של אלזי.

על רקע סיפור אהבתם של אלזי ובן, כל הדמויות עוברות תהליך התמודדות מרגש ועצמתי המעלה לקורא שאלות ותובנות כאחד, על החיים בכלל ועל אהבה בפרט.

על הכתיבה

הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטה של אלזי. הוא מחולק לסירוגין בין העבר להווה ומאפשר מבט רחב על חייה של אלזי והתהפוכות בחייה, בראש כל פרק מצויין חודש בו הסיפור מתרחש, כך שהמעבר בין העבר להווה זורם וטבעי.

התרגום טוב ואותנטי. הכתיבה אמתית, מרתקת, שנונה וסוחפת. היא נוגעת בכל נימי הנפש ומעבירה לקורא את התחושות של כל אחת מהדמויות לאורך הדיאלוגים.

אמנם מותו הטרגי של בן רוס, אהוב ליבה של אלזי פורטר, פותח את הספר. הסוף ידוע מראש, אך הדרך לשם והדרך לאחר התאונה הטרגית פתלתלה, עוצרת נשימה ומלאה בתובנות.

בנימה אישית

קראתי את הספר בנשימה אחת, פשוטו כמשמעו. הצלחתי לשאוף אוויר בפרקים בהם מסופר סיפור האהבה המרגש ואילו בפרקי האבדן והאבל, עצרתי את הנשימה מבלי לשים לב וניסיתי להכיל את הכאב הנורא.

(הערה שלא לפרוטוקול, שם הספר בעברית לא מתאים)

 ממליצה בחום!

In this article

הצטרף לשיחה