וידוי מאת קולין הובר

367 0
367 0

“יש סודות שאסור שיהפכו לווידויים.”
מאת שירי קרני.

העלילה בקצרה:
חייה המסובכים של אובורן ריד, בחורה בת 21, מאלצים אותה להתחיל את חייה מחדש בדאלאס, טקסס, מקום אותו היא בקושי מכירה ושבו אין לה חברים קרובים של ממש. היא מתחילה לעבוד שם כספרית, אך כשהיא נזקקת לכסף רב יותר משתוכל להשיג בעבודה הזו, מודעת דרושים על חזית גלריה מושכת את תשומת לבה. את הגלריה מנהל אואן גנטרי, בחור צעיר ומסתורי שפרץ לתודעת הקהל עם התערוכות הייחודיות שלו, שעוסקות בווידויים שמשאירים לו אנשים באנונימיות, עליהם הוא מבסס ציורים שלו. כמעט מהרגע בו אואן ואובורן נפגשים, ניתן לראות כי יש ביניהם חיבור, אך נסיבות חייהם הבעייתיות מקשות עליהם להיות יחד. האם יצליחו לגבור על הקשיים? ואלו סודות הם מסתירים אחד מהשני?

על הדמויות:
אואן ואובורן שניהם עברו חיים קשים שהכריחו אותם לא פעם לקבל החלטות קשות ולוותר על רצונותיהם לטובת אהוביהם.
אובורן לומדת לאורך הספר להילחם על מה שחשוב לה והדמות שלה עוברת תהליך מעורר השראה במהלכו. היא רגילה לדאוג לעצמה וממש לא יושבת ומחכה לגבר שיציל אותה.
אואן, לעומתה, יודע כבר מתחילת הספר עד כמה זה חשוב להילחם עבור מה שהוא רוצה ועושה כל מה שהוא יכול בשביל אלה שאכפת לו מהם.
מערכת היחסים שלהם מיוחדת ושונה ממה שיצא לי לקרוא עליו עד כה.

על הכתיבה:
כמו ברוב ספריה של קולין, גם כאן ניתן היה לראות יצירתיות וחדשנות בעלילה. אהבתי מאוד את רעיון ‘גלריית הווידויים’, בייחוד משום שבתחילת הספר, קולין ציינה כי הווידויים בספר אמיתיים, מה שהוסיף לו רובד מרתק בעיניי. לחלק מהווידויים, הסופרת אף צירפה תמונות של ה’ציורים של אואן’, דבר שתרם לאמינות הספר.
הספר מסופר מנקודות המבט של אואן ואובורן לסירוגין. אין בו מידע מיותר או קטעים מייגעים והוא כתוב בתמציתיות. הוא עוסק בנושאים קשים ועושה זאת באופן אמין ומרתק.
דבר שהפריע לי בספר, עם זאת, היה ההתפתחות המהירה של מערכת היחסים בין אואן ואובורן, שהייתה לא אמינה בעיניי.

לסיכום:
‘וידוי’ הוא ספר מעניין, שונה וכתוב מעולה ברובו. הדבר היחידי שיכול היה לשפר אותו בעיניי היה להאריך אותו מעט ולפרט יותר על מערכת היחסים בין אובורן ואואן, אבל גם כפי שהוא כתוב, אני ממליצה עליו בחום.
קריאה מהנה!

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לרכישת הספר מאתר בוקסילהלסקירות נוספות של שירי לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה