זכר אלפא מאת אלונה ירדן

737 0
737 0

לכל זכר אלפא יש ציפור נפש קטנה המלווה אותו בדרכו.

מאת מאיה קראוס ברדה

עלילה ודמויות
תומר דהן בן השלושים ותשע היה זאב בודד כל חייו. בגיל עשרים ושתיים הפך למבוגר אחראי בעל כורחו, כאשר הוריו נהרגו בתאונת דרכים. רגע לפני שאביו עצם את עיניו לתמיד, הוא הותיר בידיו של תומר צוואה.
המשפחה שנותרה לו מנתה את אחיו דניאל ואשתו מורן, אחיו רועי ואשתו רותם, הם אוהבים ותומכים אך לא תמיד מבינים אותו והוא לא ניסה מעולם להסביר את עצמו.
מערכות היחסים הרומנטיות אותן ניהל, היוו עבורו שיעורים לחיים, מכל אחת מהן הוא למד משהו על עצמו. אך בגיל שלושים ותשע מצא את עצמו מבולבל וכואב.

כששירי, סקסית וחצופה, ווטרינרית ומאלפת במקצועה, נכנסה אל עולמו, כל פיסות חייו שאבדו בדרך, נאספו אליו והוא התחיל להבין מי הוא. בדרכה המיוחדת, היא הפעילה את רגשותיו, מחשבותיו ופעולותיו וניווטה אותו ביד רמה אל היעד הסופי.

על הכתיבה
הספר כתוב מנקודת מבטו של תומר דהן. אחיו הבכור של דניאל מהסדרה “לומד לאהוב”. ‘זכר אלפא’ הוא ספר יחיד ואינו תלוי בסדרה ‘לומד לאהוב’. הכתיבה זורמת, קצבית, חדה וממכרת.
המאבק הפנימי של תומר רווי מהלומות והוא מתבטא במחשבות ותהיות לאורך כל הספר. התהליך הפסיכולוגי שתומר עובר, גורם לקורא להיכנס לנעליו ולהרגיש כמוהו, לחוות את החוויות, לכאוב אותו, לשמוח איתו ולצחוק. זו הייחודיות בכתיבתה של אלונה.

בנימה אישית
הייתה לי הזכות להיות עדה לתהליך הכתיבה ולהתפתחותו של תומר דהן. לכל אורך הדרך, התחברתי אל תומר ולעתים הרגשתי שאני זאת שעוברת את התהליך. אין ספק שקשה ליצור ‘זכר אלפא’ שהוא לא עשיר כקורח, מפיל נשים לרגליו ורודה בכל נקבה. ‘זכר אלפא’ שאלונה יצרה מעניק נקודת מבט אל נפשו של גבר שלרגע אחד מסיר את המסכה.
מיותר לציין שהכתיבה של אלונה ייחודית וממכרת, היא לא מאפשרת לקורא לראות מהצד, אלא לחוות מבפנים.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). רכישת הספר לחצו כאן. לסקירות נוספות של מאיה לחצו כאן, לספרים דומים שיכולים לעניין אתכן לחצו כאן ולסקירות נוספות של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה