חיים של שקר מאת אורית פטקין

667 0
667 0

סקירה מאת אליס סנקביץ’.

“אני רוצה שתקראי לי, הכינוי לא חשוב”…

אלינור מגלה לפתע שיש לה אח. לא ממש אח. אח על ידי נישואים של אימה שגם אותה היא מגלה בפתאומיות. בכלל, חייה המוגנים והלא כל כך מושלמים פתאום מתהפכים ומקבלים תפנית שונה. היא מגלה דברים על עצמה ועל משפחתה, מגלה פתאום חיבור וקירבה לגבר וכל עולמה המוכר והידוע משתנה. רעידת אדמה מספרת לה שחייה היו חיי שקר. שהיא אינה מכירה את מי שגידלו אותה, והיא אינה מכירה באמת את משפחתה. ובין כל הגלים והסערות היא נדרשת לקרוא לגבר שהיא נמשכת אליו – אח…

על הדמויות:

אלינור הייתה שונה מחברותיה. היא לא הייתה בחורה של מועדונים, של יציאות ובילויים. היא אינה מתחברת לבנות גילה, אינה חברותית במיוחד ומאוד סגורה. חייה היו תחת פיקוח נוקשה של משפחתה ונאסר עליה להיות צעירה ככל הצעירות. כאשר היא בכל זאת מורדת, המעשה מסתיים באסון.

רותם הוא בחור עם נשמה ולב ענק. כל חייו סובבים סביב עזרה לזולת. אובדן גדול בעבר סגר את ליבו והשאיר אותו כואב ומתגעגע. הוא אינו יכול להרפות ולהניח לעבר. גם כשאלינור מודיעה לו שהיא ” רוצה את כל החבילה הצבעונית, אני רוצה אהבה” הוא מנסה להילחם ברגשותיו ובאהבתו. הוא אינו חושב שהוא מסוגל לאהוב שוב.

על הכתיבה:

הספר כתוב בחלוקה לעבר ולהווה. סיפור העבר קצת ארוך מידי לטעמי, אולם ברגע שמתחילה שלשלת האירועים העכשווית הספר מושך וזורם.

לסיכום:

לדעתי כל ספר שמסתיים בחיוך הוא ספר טוב. “מצאתי את הגבר שהושיט לי חבילת עפרונות צבעוניים שבהם אוכל לקשט את חיי”

לרכישת הספר המודפס לחצו כאן ולרכישת הספר הדיגיטלי לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה