חנות הספרים מאת פנלופי פיצג'רלד לא דורג.

מאת רחל ביו

"אומרים שאת עומדת לפתוח חנות ספרים. זה אומר שאת מוכנה להסתכן ומאמינה שיש סיכוי שיקרו דברים לא סבירים"

העלילה

בעיירה שכוחת אל בשם הרדבורו, במחוז סאפוק באנגליה חיה פלורנס גרין האלמנה.
בצעירותה עבדה בחנות ספרים וכשזו נסגרה היא קנתה את המלאי שנעזב. על מנת לעשות משהו עם עצמה וכדי שתוכל לשרוד, מחליטה פלורנס לקנות בית עתיק לגור בו שכמעט מתפורר ושהשמועות אומרות שגם רוחות חיות בו, ולפתוח בו חנות ספרים. כמובן שמההתחלה תושבי המקום מסבירים לה בעדינות האופיינית להם שזו החלטה מטופשת ולא כלכלית. אך פלורנס נחושה בדעתה, מסרבת להקשיב להם ומצליחה לפתוח את החנות ואף לגרום לה להצליח.
אולם פלורנס עדיין לא נחה על זרי הדפנה שכן מרת גאמבוט, תושבת נכבדת בעלת מעמד גבוה בעיירה, גם שמה עין על הבית בו פלורנס גרה והיא תעשה הכל על מנת לקנות אותו ולהקים בו מרכז תרבות.
כך שתי הנשים הופכות ממש לאויבות. הגברת רמת המעלה מנסה לערער את מעמדה של פלורנס בעיירה ולעיתים אף מצליחה עד כדי כך שפלורנס מפקפקת בעצמה ובהחלטותיה.

דעתי על הספר

למרות שמדובר בספר המכיל רק כ-140 עמודים, אני מודה שלא הצלחתי לסיימו. היו לי המון ציפיות לגביו מכיוון שחשבתי שהוא מיועד לאוהבי ספרים כמוני ושאמצא בו ציטוטים מעוררי השראה על אהבה לקריאה ולספרים.
לצערי, התבדיתי וקיבלתי בעיקר פטפטת אנגלית אינסופית ומשעממת. תיאורי מזג האוויר הקודר כתובים היטב אך הם רבים מדי לטעמי וניתן היה לקצרם.
גם תיאורי היחסים בין תושבי העיירה חזרו על עצמם והתישו אותי. הרגשתי שהעלילה לא מתקדמת לשום מקום. הספר עוסק בנושאים מעניינים כמו מעמד האישה, אך זה נבלע בין כל התיאורים האינסופיים.
לצערי, "חנות הספרים" הוא בעל פוטנציאל גדול שלא מומש היטב וחבל.

לרכישת הספר לחצו

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>