לפני שהיינו זרים מאת רנה קרלינו לא דורג.

מאת מאיה קראוס ברדה

הוא אהב לצלם אותה והיא אהבה לנגן עבורו.

עלילה ודמויות

מאט בן השלושים וחמש, צלם מוכשר ועטור פרסים בנשיונאל ג'אוגרפיק, חי בתחושה שפספס את חייו. אם לא די בכך, הוא עובד בצמוד לגרושתו ההרה ובעלה החדש. הדבר היחיד שהוא חושב שיכול להציל אותו משגרת חייו המאוסה, היא עבודת שטח במקום רחוק, אך הבוס שלו לא נענה לו.

חייו משתנים בשבריר שנייה, בעודו ממתין לרכבת התחתית, כשהוא מזהה את אהובתו, גרייס, שלא ראה במשך חמש עשרה שנים. באותו שבריר שנייה עינייה נלכדות בעיניו וללא קול היא קוראת בשמו.

גרייס הייתה סטודנטית מוכשרת למוזיקה כשראתה לראשונה לפני חמש עשרה שנים את מאט, סטודנט לצילום, מגיע למעונות באוניברסיטה. בשל עברה המסובך, היא נזהרה ממערכת יחסים קרובה ואילו מאט, בדרכו המופלאה, בסובלנות ובהרבה אהבה העניק לה את הזמן לו נדרשה. האהבה הגדולה והעוצמתית ביניהם פרחה, הם לא נפרדו לרגע אחד, הוא אהב לצלם אותה והיא אהבה לנגן עבורו.

כשהלימודים הסתיימו, מאט קיבל הצעה שלא יכול היה לסרב לה ועזב לארץ אחרת כדי לפתח את כישוריו כצלם ולהתקבל לעבודה שהייתה חלום חייו.

הקושי לשמור על קשר התגבר ככל שעבר הזמן ובסופו של דבר התנתק. כל אחד מהם פנה לחיים חדשים.

כעבור חמש עשרה שנים, בשבריר השנייה שחרץ את גורלם, מאט לא הפסיק לחפש אותה מאז זכה לראותה ברכבת, עד שלבסוף הגורל התערב והם מצאו זה את זו. לאחר בילויים משותפים ושיחות ארוכות, השנים שעברו החלו להתבהר, הקרע ביניהם החל להתאחות עד שסודות שהיו קבורים, החלו לצוף מעל פני השטח והעמידו את האהבה הישנה במבחן הזמן.

על הספר

הספר מחולק לארבעה חלקים המתארים הווה ועבר. לכל חלק, פרקים הכתובים בגוף ראשון מנקודת מבטם של מאט וגרייס לסירוגין. הכתיבה סוחפת ומרגשת עד דמעות. הגילויים שצפים במנות קטנות, מוסיפים מתח לעלילה ואי אפשר להפסיק לקרוא. הסופרת טוותה סיפור מרגש, מלא בתובנות, על החלטות בחיים, על אהבה חד פעמית ועל רגעים אמיתיים.

בנימה אישית

ואוו. לא הצלחתי להניח את הספר לרגע. קראתי מבעד למסך של דמעות. מאט וגרייס, חדרו ללבי, כל אחד בדרכו ושאבו אותי אל חייהם כאילו היו אמיתיים. מומלץ מאד!

לרכישת הספר המודפס לחצו כאן ולרכישת הספר הדיגיטלי לחצו כאן

 

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>