מחברת הלב מאת לורי נלסון ספילמן (סוקרת: אילור צבר סטולרו) לא דורג.

מאת אילור צבר – סטולרו

אחד הדברים שקשה לעשות הוא לסלוח לעצמנו, במיוחד על דברים שלא היו לנו שליטה עליהם מלכתחילה.

על העלילה

אריקה בלייר היא אם לשתי בנות מקסימות שחיה עימן בניו-יורק ועובדת כסוכנת נדל"ן. קריסטן הבלונדינית והיפה בעלת הנפש החופשייה, ואנני הרגישה והמופנמת שבטוחה שהיא האחות הנחותה מבין השתיים בגלל שערה הכהה ומבנה גופה העגלגל.

כעת כשבנותיה לומדות בקולג' ונדמה כי הן כבר אינן זקוקות לה כבעבר, אריקה משקיעה את מרבית זמנה בעבודה ובניסיון לרצות את הבוס הקשוח שלה ולהיכנס לרשימת 50 סוכני הנדל"ן במנהטן.

תאונה טרגית הופכת את חייה של אריקה ומותירה אותה עם חלל עצום. בתה, קריסטן, נספתה באסון וכעת המשפחה מתפרקת. בעלה לשעבר, בריאן, אינו מהווה תמיכה מהימנה לה ולאנני, והן נותרות בגפן עם הכאב.

אריקה צוללת לעבודה ולא מוכנה להתמודד עם האובדן, ואילו אנני בתה, שנותרה בין החיים, מרגישה גם היא אבודה ומתקשה לעכל את הבשורה המרה. הקשר בין השתיים שהיה בלתי נפרד, מתחיל להתפורר.

כשאריקה מתחילה לקבל משפטים מ'מחברת הלב' שעוברת במשפחה ובה נכתבו משפטים לחיים, היא בטוחה שמישהו מתעתע במוחה ומנסה לגרום לה לחשוב שבתה חיה. היא נאלצת לחזור לאי בו גדלה ובו לא ביקרה בו במשך שנים ארוכות, אך שם היא תגלה אמיתות רבות.

על הספר

הספר מסופר מנקודת מבטה של אריקה בגוף ראשון ושל אנני בגוף שלישי.
הסופרת בעדינות ובתבונה הצליחה ליצור עלילה נוגעת ללב ומרגשת שמלמדת על התמודדות עם אובדן לא צפוי וסליחה עצמית.

הדמויות עוברות תהליך של הכרה והבנה שעלינו להמשיך ולחיות עבור מי שנשאר בחיים ולא להישאר בעבר עם המתים למרות הקושי. הרי הם היו רוצים שנמשיך בחיינו.

סיכום

ספר מרגש ומקסים שיגרום לכן להזיל דמעה או שתיים.

לרכישת הספר הדיגיטלי לחצו כאן ולרכישת הספר המודפס לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>