מלון ארטמיס – ביקורת סרט לא דורג.

מאת רותם אשכנזי

על העלילה

השנה היא 2028. לוס אנגל'ס, ארה"ב. המהומות ברחובות כבר הפכו מזמן לשגרה והן מחריפות כאשר התאגיד ששולט בעיר מחליט לעצור את אספקת המים לתושבים. חבורה של ארבעה גברים מחליטה לשדוד בנק בניסיון להתמודד עם המציאות הקיימת, אבל הדברים משתבשים והם נפגעים מירי שבוצע לעברם ומגיעים למלון ארטמיס. והמלון הוא לא מה שאתם חושבים.
מלון ארטמיס הוא בית-חולים חירום לפושעים, שבנוסף לטיפול רפואי מסור מעניק להם גם מסתור ומבטיח סודיות. רק מי שמשלם דמי מנוי באופן קבוע יכול להיכנס. ניהול בית-החולים נמצא בידיהם של אחות מבוגרת (ג'ודי פוסטר) ומאבטח שהוא גם בעל הכשרה רפואית (דייב באוטיסטה). הם נמצאים במלון ארטמיס יותר מ- 20 שנה ועד כה שמרו על החוקים. המאבטח נמצא במקום בשביל העבודה, אבל לא ברור למה האחות נמצאת שם. ולמה אפשר לספור את יציאותיה מהמלון בעשרות שנות שהותה על אצבעותיה של יד אחת בלבד.
כשהמפגינים בעיר מעלים הילוך נראה שהמלון ימשיך לעמוד במקומו גם עוד עשרות שנים, אך כאשר האחות מחליטה להפר את החוקים הביטחון הזה מתערער. מה יעלה בגורלם של המלון ושל השוהים בו?

על הסרט

הסרט מוגדר כפעולה ומדע בדיוני. בהתחשב בהתקדמות הטכנולוגיה והמוחות הקרימינליים שיש לבני האדם כיום, לא בטוח שזה לא יקרה בעתיד- בין אם בלוס אנג'לס או במקום אחר ובין אם בשנת 2028 או מאוחר יותר.
האירועים מתרחשים בקצב מסחרר ויש לא מעט דמויות. עם זאת כשדמות כלשהי מופיעה על המסך היא לא נעלמת מיד (לפחות בהופעותיה הראשונות) מה שיכול לעזור לחלק מהצופים לעבד ולהבין את ההתרחשויות הרבות.

בנימה אישית

בתחילו היה לי קשה מאוד להבין את האירועים. המעברים המהירים בין שוד הבנק למתרחש במלון היו מבלבלים מאוד במיוחד לאור האינטנסיביות של ההתרחשויות בכל אחד מהם. אחרי כמה סצנות התחלתי להיכנס לעניינים, אבל עדיין לא הייתי בטוחה שהבנתי לגמרי- ובכל זאת לא יכולתי להפסיק להסתכל על המסך. העלילה עובדה בסרט בצורה כל-כך מעניינת שתוך כדי צפייה לא תהיתי היכן ראיתי קודם הפרצופים המוכרים שעל המסך (כמו סטרלינג ק. בראון וג'ף גולדבלום).
למה באתי? בגלל הפעולה. למה נשארתי? בגלל המתח.

באדיבות יונייטד קינג

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>