מעגלי הזמן מאת בת’ פלין

625 0
625 0

מאת אליס סנקביץ’

“זה היה כל כך אופייני לג’יני: אומץ, החלטיות ונחישות”

ג’יני מתמודדת עם חיים חדשים לאחר שנחטפה בגיל 15 ע”י גריז- מנהיג כנופיית אופנוענים. חייה מקבלים תפנית לא צפויה והאירועים רודפים אותה מידי יום. היא משחקת את משחק האישה התמימה עם שני גברים. שניהם אוהבים אותה עד כלות ושניהם תופסים מקום חשוב בחייה. אפילו התחלה חדשה אינה אפשרית כשאחד אינו מרפה ונשאר ברקע. ג’יני מקבלת תשובות והסברים על אירועים מעברה שפתאום מקבלים מימד חדש. אהבתו של האחד מורידה אותו על ברכיו ואילו השני דווקא נעמד על רגליו האחוריות ומחפש לשמור עליה מכל משמר. השלישייה הזאת אוהבת ללא תנאים, והגברים חוצים כל גבול כדי לשמר את האהבה הזאת. השימור גובה מחיר, גם בנפש וגם בדם.

על הדמויות:
ג’יני היא בחורה שגדלה למציאות הזויה ויכלה לה. היא בחורה חכמה, טובת לב ומלאת חמלה. היא אינה יכולה לפגוע בזבוב. כשמסביבה נעלמים אנשים והיא מבינה שאלה תוצאות אהבתו של הגבר שהיא אוהבת, היא מפעילה מנגנוני הגנה ומדחיקה את האירועים. תושייה רבה ורגישות גדולה מניעים אותה ומקבצים סביבה גברים, חברים ומכרים. כולם נשבים בקסמה.

גריז הוא חיית אדם. מלבד גודלו המיוחד, חייו הפרועים ונשמתו השחורה, הוא ניחן בחכמת רחוב וידע רב. חכמתו מובילה אותו למקום נכבד ויוצרת רתיעה ממנו, ומצד שני, אהבתו הגדולה מוציאה ממנו צדדים רכים שהוא בעצמו לא ידע שיש לו.

טומי הוא לב אחד גדול. כל מחשבתו, פעולותיו ומרצו מופנים לדבר אחד: אהבתו לג’יני. הוא מוכן לשקר בשבילה, להסתיר דברים, לכסות וליפות אירועים, רק כדי לדאוג לאושרה.

על הספר:
זהו הספר השני בטרילוגיית “תשע דקות”. קדם לו החלק הראשון שנקרא “תשע דקות” והחלק השלישי נקרא מתנת הזמן (עדיין לא יצא). הספר הזה הוא למעשה המשך של הראשון ואינו עומד בפני עצמו. חייבים לקרוא את הראשון לפניו מפני שבספר הזה יש הסברים לאירועים שקרו בראשון. הכתיבה היא בשלושה זמנים: זמן עבר רחוק שמתארת את תחילת השושלת ,זמן עבר קרוב כשהתחילו האירועים המשותפים של השלישייה, וזמן הווה. הכתיבה גם מנקודת מבטן של הדמויות לסירוגין. הדמויות והאירועים כל כך מיוחדים ומטורפים שפשוט אי אפשר להניח את הספר מהיד. רגשות כל כך עמוקים, אהבה גדולה לצד שנאה ענקית ורצון לנקמה שמסנוורים את האנשים ואותי השאירו פעורת פה. מחכה בקוצר רוח לשלישי.

ספר מדהים ומרתק. אין רגע דל. קוצר נשימה…

לרכישת הספר לחצו כאן ולסקירות נוספות של אליס לחצו כאן. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה).

In this article

הצטרף לשיחה