נחושת של זהב מאת דנית רז לא דורג.

מאת אליס סנקביץ'

מכירים את זה שהספר כל כך טוב, אתם מתחילים לקרוא לאט? שלא ייגמר מהר?

אביגיל היא בת זקונים למשפחה ירושלמית דתית ששוברת את המוסכמות ואינה מוכנה ללכת בתלם כפי שמתחייב מהרקע ממנו באה. מלחמות בלתי פוסקות עם אימה מביאות אותה לפרוץ גבולות ולנסוע לצפון קרולינה בעקבות מלגת לימודים ועבודה שמחכות לה שם. היא מגיעה לעבוד בחווה וללמוד באוניברסיטה. בשדה התעופה מחכה לה גבריאל. כבר מראש הוא לא אוהב את הרעיון שהיא מגיעה. הוא רצה כוח עזר לחווה, גבר שיוכל לעזור לו בעבודתו הקשה ולא בחורה שהוא יצטרך לשמור עליה או חלילה להתאהב בה. השניים מתנצחים ומגלים שהם כמו חתול ועכבר. היא אינה מוכנה לוותר, הוא תחרותי וחסר סבלנות למין הנשי. כולן בוגדות, כולן סתומות ופתאום מישהי מגיעה ומערערת את אמונותיו. הוא לא רוצה אותה, אבל אוי ואבוי אם מישהו אחר ייגע בה.

על הדמויות

אביגיל היא ג'ינג'ית דעתנית, חכמה, מצחיקה ושובת לב. פשוט התאהבתי בה. היא דמות מרתקת, חרוצה, ומלאת אנרגיה. היא הצחיקה אותי ברמות וגם ריגשה אותי עד דמעות.
"אני פשוט שונאת אותך גבריאל כהן, הלוואי שמשאית זבל תדרוס אותך למוות ובהלוויה שלך יהיה ריח כל כך מסריח שאף אחד לא יתקרב!"
גבריאל הוא חתיך הורס שנכווה בעבר ופשוט שם חומה גדולה מסביב לליבו. עם כל תעלוליו וניסיונותיו להימלט מהרגש שמתעורר אצלו, הוא אינו יכול להתעלם מהפטיש אוויר שאביגיל מפעילה, ללא מודעות, לרסק את החומה הזאת.

על הכתיבה

הספר כתוב מדהים. שפה צחה, זורמת ועשירה.

לסיכום

אהבתי מאוד. אהבתי את הירושלמיות הישראלית שמתובלת בספר, את אהבת העיר ואהבת הארץ, אהבתי את ערכי המשפחה והמסורת, את החינוך שטבוע גם באביגיל וגם בגבריאל. איכויות של דמויות ואיכות של סיפור. העקשנות, ההתמדה והאהבה שצמחה ממקום כל כך שונה ועם זאת מכובד. נחנקתי מצחוק ונחנקתי מדמעות.
שאפו גדול לדנית הסופרת המוכשרת הזאת שכתבה כזה ספר מושלם.

לרכישת הספר לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>