נשיקות של חושך מאת דנה לוי אלגרוד

327 0
327 0

מאת אליס סנקביץ’

ארטמיס מגיעה לרצות את עונש המאסר שלה באי שהוא מתקן כליאה. תנאי המאסר תלויים בהתנהגותם של האסירים. חבורת סוהרים מושחתת וחולת מין אחראית על העסקת האסירים והאסירות, מניעת נגיעה ביניהם, שבירת רוחם והפיכתם לכלי משחק. ארטמיס מחליטה לשרוד את התקופה האיומה שלפניה בשקט ובהכנעה, אולם יופייה המיוחד בולט מידיי ומערים עליה קשיים. היא צדה את עינו של קינן, אסיר חתיך שמגיע יחד איתה לאי, וגם של הדסון, סוהר הורס ביופיו שמתנהג אחרת מחבריו ונשבה ביופייה.
הדסון מנסה לשבור את ארטמיס ולהתמסר לו ומנגד קינן מנסה להגן עליה במחיר יקר של עינויים ומכות. שני הגברים מודעים למלחמה ביניהם ולחוסר שוויון בכוחות, אולם ארטמיס מצידה מחליטה להילחם בשניהם.

על הדמויות:
ארטמיס (אלת הציד, חיות הבר והירח במיתולוגיה היוונית) למודת סבל, בחורה שגידלה את עצמה לבד ולא ידעה נחת עשור שלם. מאבקה לקיום יום יומי מראה לנו בחורה חזקה מצד אחד ושברירית מצד שני. היא מגלה כוחות על כשזה נוגע לזולת. טוב ליבה מביא אותה לשלם מחירים יקרים עבור הקרבתה לקבל סטירות במקום אנשים אחרים. היא מקריבה את עצמה גם למען אנשים שהיא לא מכירה, ולמען מי שהיא כן מכירה ואוהבת, היא לא מכירה כלל את המושג גבול.

קינן הוא זכר אלפא טוב לב ומרתק. חכמתו ושנינותו מוציאה לאור גבר רגיש, שמנסה לשמור על הקרובים אליו. התנהלותו במתקן הכליאה מעוררת הערצה. הוא איש חזק, משענת איתנה לסובבים אותו, וחבר נאמן.

הדסון הסוהר מצליח לערער את עולמה של ארטמיס. מצד אחד ניסיון כפייה ומצד שני רגישות והתחשבות שאינה מאפיינת את חבריו ואת המקום. הוא מצליח להטביע את חותמו ברגישות ובחכמה אבל יוצר ציפייה ודריכות לראות מה קורה הלאה. ארטמיס מבולבלת ממנו ומהפחד שלה גם צומחת משיכה חזקה.

“אולי ההשפעה שיש לך על הראש שלי מסוכנת יותר מכל השפלה גופנית שאני עלולה לעבור עם מישהו אחר.”..

לסיכום:
זהו ספר ראשון מתוך צמד הספרים בין חושך לאור.
הספר כתוב נהדר, זורם ויוצר ציפייה ודריכות. אין ספק שהנושא אינו רגיל, והעלילה מרתקת ושונה. הספר מושך וממכר. אין רגע דל. העלילה אמנם דמיונית, אולם יכולה להיות מציאותית במקום כלשהו בעולם, אי אפשר לעולם לדעת. אני לא פוסלת אפשרות כזאת.
כמו כל ספריה של דנה לוי אלגרוד, הספר מטורף, ממש רכבת הרים מסולסלת וגבוהה. ההתמכרות לסיפור ולדמויות מעבירות אותי מהר לספר הבא לקרוא מה יהיה בהמשך.

לרכישת הספר הדיגיטלי מאתר בוקסילה ומודפס מאתר הסופרת. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אליס לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה