ספארו מאת ליהי שן

797 0
797 0

“היא הייתה היפה ואני הייתי החיה. אבל לא חיינו בסרט של דיסני.”

מאת שירי קרני

העלילה בקצרה:
ספארו ריינס היא בחורה פשוטה, בת לאב אלכוהוליסט ולאם נעדרת שהדבר היחיד שיוצא דופן בה הוא שמה המשונה. עם זאת, ולהפתעתה הרבה, בוחר טרוי בראנן, בנו של מאפיונר מנוח, לשאת אותה לאישה. הוא עושה זאת ללא הסכמתה ולוקח מספארו את החופש שלה מבלי לספק הסברים באשר לסיבת נישואיהם או לעתיד לקרות לה.

טרוי בראנן נודע בפי כל כ’מתקן’ – האדם שיכול לפתור כל בעיה בעבור סכום כסף מספק. נדמה שחייו בשליטתו המלאה, אך יש שאלה אחת שרודפת אותו – מיהו רוצח אביו? גילוי זהות הרוצח הוא המטרה המניעה את טרוי בחיים, לפחות עד לרגע בו ספארו ריינס נכנסת אליהם ומשנה הכל.
מה גרם לטרוי להינשא לספארו? והאם מערכת יחסים שמבוססת על שקרים והסתרות יכולה להתפתח לאהבה?

על הדמויות:
כמו בכל ספר של ליהי, גיבורתו, ספארו, היא אישה חזקה ואמיצה שלא נותנת לגורלה לשלוט בה. היא עקשנית, עוקצנית ונלחמת על מה שחשוב לה והיא גיבורה מהסוג שנכנס ללב הקורא ולא עוזב אותו.
“הצחוק שלה מלא בשמש גם כשהיא מתמודדת עם סופות.” (נאמר על ספארו)

טרוי בראנן טומן בחובו שכבות רבות – כלפי חוץ הוא מצטייר כאדם חסר רגש, קר, יעיל ומתוכנן, אך ככל שהעלילה מתקדמת, נחשפים בו צדדים אחרים שגורמים לדמותו להיות עגולה ויוצאת דופן. מה שעוזר להבנת דמותו הם הפרקים שכתובים מנקודת מבטו ומעניקים לעלילה רובד נוסף.

על הכתיבה:
כרגיל, הכתיבה של ליהי יוצאת דופן ומרעננת את הז’אנר בעיניי. העלילה מיוחדת, הדמויות עגולות והספר מלא במשפטים מדהימים שפשוט הייתי חייבת לסמן לי (בגרסה הדיגיטלית כמובן, בחיים לא אמרקר ספר מודפס).

לסיכום:
‘ספארו’ הוא אחד הספרים האהובים עליי והבעיה היחידה אתו הייתה שהוא מסתיים מהר מדי.
עם זאת, כמו בכל סקירה על ספר של ליהי, אני מרגישה צורך להוסיף שהכתיבה הזו מכוונת לקהל יעד שנהנה מסיפורים יוצאי הדופן, שמוכן לקרוא גם קצת תיאורים אלימים ולהיכנס לעלילה קצת אכזרית.
למי שמרגישה שהיא מוכנה לחוויה כזו, מומלץ בחום! קריאה מהנה!

ציטוט אהוב – “אהבה אמיתית לא נעלמת. היא יכולה להפוך לשנאה, ושנאה יכולה להפוך לאהבה, אבל הרגשות האלה לעולם לא יהפכו לאדישות.”

לרכישת הספר מאתר ההוצאה. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של שירי לחצו כאן, לספרים דומים שיכולים לעניין אתכן לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה