עשר נשימות קטנות מאת קיי. איי. טאקר 5/5 (1)

מאת נתנאל דמין

"פשוט תנשמי," אימי נהגה לומר. "עשר נשימות קטנות… תיאחזי בהן. תרגישי אותן. תאהבי אותן."

עלילה בקצרה

לאחר אותה תאונת דרכים נוראית בה נהג שיכור הרג את הוריה, חברתה הטובה והחבר שלה, קייסי קלירי נותרת עם אחותה הקטנה,ליבי, הסיוטים שמתעקשים לחזור בכל לילה והשנאה העצמית.

"הוא גזל ממני את כל היתר אך את ליבי הוא השאיר."

בתחילה, דרך התמודדותה של קייסי לא הייתה טובה וכללה סקס מזדמן, סמים ואלכוהול אך כשהבינה שמלבד לפגוע בעצמה, היא פוגעת בדבר הכי יקר לה, ליבי, היא נגמלה והבטיחה לעצמה שתעשה הכל על מנת שלליבי יהיו את החיים הטובים ביותר. כשהדוד שלה, ריימונד, חוצה את הגבול עם ליבי, קייסי מחליטה לארוז מזוודות ולעבור עמה למקום הכי רחוק שיכלו להרשות לעצמם, מיאמי.

קייסי נאבקת לחיות את ההווה ולהשאיר את העבר מאחור. היא לא משתפת אף אדם בתחושותיה ובמה שעבר עליה באותו יום שהרס את חייה, אך מה יקרה כשקייסי תפגוש את טרנט אמרסון, השכן הנאה מהדלת ממול והגבר היחיד מזה זמן רב שמצליח לשבור את חומותיה ולהגיע לליבה?

קייסי נסחפת לתוך מערבולת של רגשות ובדיוק ברגע שהיא חושבת שהכל בשליטה, העבר דופק על דלת ביתה ומחזיר אותה בחזרה לאותו המקום.

על הספר:

הספר הוא חלק מדו (סדרה של שני ספרים) ולספר ההמשך קוראים 'שני צדדים לאמת'. הוא סוחף, העלילה מרתקת ודמויות המשנה מגוונות ומעניינות.

לעיתים, היה לי מעט קשה לקרוא את תיאורי התאונה מפי קייסי אך כך יכולתי להתחבר אליה ביותר קלות ולהבין את כאבה. קייסי היא דמות מיוחדת, היא אוגרת מטען שלם של כאב בתוכה ועוטה מסכה על פניה. היא צינית, מצחיקה, אוהבת, מרגשת ובסך הכל בן-אדם כמו כולנו.

ישנו דבר אחד שהפריע לי ליהנות מהקריאה והוא רצף הרמזים המטרימים. כבר ברמז הראשון, הבנתי מה יהיה הטוויסט ולכן כשהוא הגיע לא הייתי מופתע.

בשורה התחתונה, אני אוהב ספרים שמערבים סיפורים כואבים מהעולם האמיתי והספר הזה בהחלט כזה. לא יכולתי להפסיק לקרוא ואני מחכה לזמן בו אוכל להתחיל את הספר השני בסדרה.

ציטוט אהוב:

"העבר שלנו לא מגדיר מי שאנחנו. אני זו אני ואת זו את, ואלה מי שאנחנו צריכות להיות," (ליבי לקייסי)

סיכום:

קודם כל, לא ניתן להתעלם מהכריכה המרהיבה והתרגום שהיה מצוין. הספר מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של קייסי והכתיבה קלילה וכיפית.

כוכבים: ★★★★

לרכישת הספר מאתר ביבוקס לחצו כאן. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של נתנאל לחצו כאן

שיר:

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>