עשר נשימות קטנות מאת קיי. איי. טאקר

723 0
723 0

אני נופלת.
נופלת בחזרה למים העמוקים והאפלים. הם מציפים אותי, חודרים לתוכי, דרך הפה שלי, במעלה האף שלי, ממלאים את ריאותיי, משתלטים על רצוני לנשום, לחיות.
אני נענית לזה. אני מקבלת את זה בברכה.
מרחוק, אני שומעת קולות. אני שומעת אנשים קוראים בשמי, אך אני לא מצליחה למצוא אותם. הם מוגנים, מעל פני המים. בעולם אחר. בעולם החיים.
אין מקום שם עבורי.

מאת אילור צבר – סטולרו

קייסי איבדה את הוריה וחבריה לאחר תאונת דרכים בה הייתה הניצולה היחידה. היא אמנם שיקמה את גופה וחיזקה אותו אך הנפש שלה נשארה שבורה, מרוסקת ואפלה. היא מדחיקה את האירועים ומסתתרת מאחורי מעטה של קשיחות וציניות, ומתעלת את כל האנרגיה השלילית בחדר הכושר בקיקבוקסינג אך לא נראה כי זה באמת עוזר.

קייסי ואחותה הקטנה, ליבי, אורזות את חייהן ובורחות מהדודים שלהן ממישיגן למיאמי. הן פוגשות בדירתן החדשה את בעל הבית העצלן, הסוטה מהקומה העליונה, השכנה סטורם ובתה מיה. בנוסף אליהן מצטרף טרנט, השכן החדש שנראה כמו סוכריה על מקל ומטלטל את נפשה של קייסי.

קייסי מנסה להתרחק ולהרחיק מכולם אך לאט לאט היא וסטורם הופכות לחברות נפש וטרנט מצליח לחדור מעט אל לבה הנוקשה. הוא האדם הראשון שמצליח לגעת בקייסי האמיתית ולחשוף צד אחר ורגיש שלה. נראה כי החיים של קייסי וליבי מסתדרים אך מה קורה כשהכל מתערער וקייסי מגלה שהיא לא מסוגלת להדחיק יותר את מה שקרה והכל מתחיל להתפרץ החוצה?

על הספר

הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטה של קייסי ומחולק לשלבים שמתאימים להתפתחות העלילה.

קייסי היא דמות שמציגה חזות קשוחה והדחקה הוא מנגנון ההגנה שלה. היא לא אדם שמח ופיה הוא כמו מכונת ירי שקולעת למטרה.

ליבי, אחותה הצעירה, היא נערה חכמה וטובת לב שתעשה הכל כדי לרצות אחרים ולעזור להם. היא אוהבת את אחותה בכל ליבה ודואגת לה. גם כשהמצב אינו מאיר פנים היא שומרת על אופטימיות ומנסה להקל על המצב.

דמויות המשנה בעלילה תורמות רבות להתפתחותה ואי אפשר שלא להתאהב בהן. לכל אחת מהדמויות יש עבר משלה וכל הפרטים מתקשרים בסופו של דבר אל הפינאלה הגדול.

על טרנט לא אוסיף דבר כדי לא לתת ספויילרים.

לסיכום

ספר שצובט את הלב ומלמד על משמעותם של מחילה ואמפתיה. תתכוננו להישאר עם פה פעור בעיקר בפרקים האחרונים. ממליצה בחום!

לרכישת הספר מאתר ביבוקס לחצו כאן. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של אילור לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה