רוזמרי מאת ירדן בר-איתן

400 0
400 0

מאת רחל ביו

“ואהבתי אותך כמו שהחול אוהב לגעת במים, כמו תחושת השמש כשהיא שוקעת בשמיים. כמו לירח זוהר בלילה שחור, את תמיד היית לי לאור”.

העלילה:
“רוזמרי” הינה נובלה העוסקת במערכת היחסים בין דוויין לרוזמרי.
דוויין מגדיר את עצמו כגולם. בחור עשיר ומפונק שהתחיל תואר במנהל עסקים ושואף להצליח כאביו. הוא אוהב לשתות, לעשן ג’וינטים, לבלות ולהתנהג כמו רווק ממוצע. יש לו אקסית מיתולוגית בשם טרינה שעדיין אוהבת אותו למרות שהוא בגד בה ושבר את ליבה בלי סיבה מיוחדת. במהלך הספר הוא מודה כי למרות הזמן הרב שהיו ביחד הוא לא באמת אהב אותה.
לילה אחד בפאב הוא פוגש ברוזמרי ומיד נדלק עליה. רוזמרי היא זמרת שמגיעה מבית הרוס ומחפשת את עתידה. היא בחורה יפיפייה ולא צפויה שלא בהכרח מעוניינת במערכת יחסים, אולם ברגע שהיא מתאהבת זה עד הסוף.
אבל מערכת היחסים בין דוויין לרוזמרי מסתיימת בטונים צורמים. מה קרה ביניהם? האם הם יחזרו זה לזו? האם הגולם יהפוך לפרפר?

דעתי על הספר:
עלילת הספר מסופרת מפיו של דוויין אשר מגולל את סיפור מערכת היחסים מהצד שלו בלבד. כלומר מהתחלה הקורא יודע שהזוג פרוד ושדוויין, באמצעות הספר שהוא כותב, מנסה להחזיר אליו את רוזמרי. מצד אחד זה רעיון מקורי ומצד שני הוא לוקה בחסר מכיוון שלי היה חסר לשמוע את הצד של רוזמרי.
הדמות הראשית מחוספסת ולעיתים לא אמינה וישנם קטעים שהיא קצת סותרת את עצמה. קשה היה לי להאמין שבאמת יש גברים שמתבטאים כמוהו שמודעים לדיסוננס הגדול שבתוכם. דווקא רוזמרי, היותר מעניינת בעיניי, נותרה לי כחידה מפני שהסופרת לא פיתחה אותה יותר מדי.
בנוסף, היו בספר יותר מדי דמויות משנה שלא תרמו לעלילה ובהחלט ניתן היה לוותר עליהן. לעומת זאת, היו קטעים לא מפותחים מספיק. סיימתי לקרוא את הספר תוך שעות בודדות לא בגלל שהוא היה סוחף וקריא אלא בגלל שהוא קצר יחסית (136 עמודים) וחבל. היו פרקים ותיאורים לא מפורטים וזה גרע מההנאה שלי. גם העובדה שהספר לא עבר הגהה ושהיו בו שגיאות תחביר רבות (ציטוט שהתחיל עם מירכאות ולא הסתיים עם מירכאות, משפטים עם נקודה באמצע במקום בסוף ועוד) לא תרמו לכך.
כשקראתי את התקציר של הספר התלהבתי שכן הוא נשמע כספר מעניין וכתוב היטב. לצערי הרב, ההבטחה שהוא הבטיח לא התממשה וחבל.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של רחל לחצו כאן ולרכישת הספר הדיגיטלי באתר בוקסילה

In this article

הצטרף לשיחה