שני צדדים לאמת מאת קיי.איי טאקר

435 0
435 0

*** הסקירה עלולה להכיל ספוילרים לספר עשר נשימות קטנות ***

“שלום, קוראים לי טארה. אני חובשת. אתה שומע אותי? נקלעת לתאונה. אנחנו נעזור לך. “שלום קוראים לי טארה. אני- “. “מה”? המילה מותחת את גרוני ….”

מאת רינת יגל

לקול ריינולדס יש כל מה שבחור צעיר יכול לבקש. הוא מאוהב ונאמן לחברה שלו, לומד בקולג’, שחקן פוטבול, חתיך הורס, חברי ילדות שהם כמו אחים בדם, זוג הורים אוהב ויציב וכסף. מה עוד צריך לבקש?

אולי שהחיים שלנו לא יפתיעו אותנו בשום צורה?

קול, סשה ודרק הם בני טובים שמבלים עוד ערב במסיבה. הם מכירים את כל החוקים “כששותים לא נוהגים” או “כשלמחרת צריך ללמוד לבחינות גמר עדיף לא להשתכר”. אך להט המסיבה והרצון של החברים להישאר ולהמשיך לחגוג חורץ את גורלם.
סשה מרגיש שהוא הכי פחות שיכור מכולם ולוקח על עצמו את הנסיעה חזרה לביתם ברכבו של קול. השיפוט היה מוטעה והם משלמים על כך בחייהם ובחיי רכב נוסף, תמים, שעבר שם באותו זמן.

תאונות הדרכים הטרגית בה הם מעורבים גבתה מחיר כבד לא רק בין המתים, אלא יותר מבין אלה ששרדו אותה. קול ריינולדס לא מצליח להרים את עצמו מההריסות. הוא איבד את חבריו הטובים ביותר, ואת היציבות ששררה בביתו. דבר לא נשאר מחייו הקודמים.
קול מחליט לשנות את חייו ולהתמודד רק בדרך אחת, הוא משנה את שמו לטרנט אמרסון, עוזב את לימודיו, חברתו, ביתו ומייעד את עצמו למטרה אחת לשמור מקרוב ולעזור לקייסי קלירי, השורדת היחידה מהרכב שנפגע מרכבו באותו לילה.
טרנט רק לא תאר לעצמו שככל שהוא יכנס לחייה מרחוק הוא גם יכול להתאהב בקייסי .

לסיכום
שני צדדים לאמת הוא ספר מנקודת מבטו של קול /טרנט מהספר עשר נשימות קטנות ואני ממליצה תחילה לקרוא אותו.
הספר מתאר טראומה בלתי הפיכה הנושאת אובדן, שכול, כאב ומספר על דינן של גורלות ונפשות שלמות.

כל בן נוער צריך לקרוא את הספר הזה, הוא מלמד המון ונכנס עמוק ללב. עם כל הכאב אכן האשמה הינה נטו של אותם אלה שלוקחים את ההגה לידיהם בדעה שלהם זה לא יקרה, אך יחד עם זאת קשה היה שלא להזדהות עם כאבו ודמותו של טרנט שספגה מהלומה קשה לאורך העלילה.
אהבתי בספר את החשיפה של דרך הטיפול בבעיה כפי שחווה קול כשורד של תאונה מחרידה.

קראתי משפט שמאוד התאים לי לרוח הספר : “תלמד מאתמול, תחייה את היום, ותקווה למחר.”

לרכישת הספר מאתר ביבוקס לחצו כאן. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של רינת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה