תאמינו או לא מאת מירי וורצל

399 0
399 0

מאת דולב בן ארוש

זוהר בר היא בחורה שקטה וצייתנית, אבל פגישה עם מיקי עו”ד צעיר ומצליח תשנה את גורלה.

זוהר היא עוזרת במשרד עו”ד מצליח. היא שקטה וכנועה ולרוב זוכה לזלזול מהסובבים אותה. חייה עיכבו את התפתחותה, כך שבגיל עשרים ושתים היא עדיין אבודה בעולם הגדול.
מיקי, עו”ד עצמאי מצליח ושאפתן, עבד במשרד בו זוהר עבדה. גם הוא, כמו כולם, ראה בה עוף מוזר. כשדרכיהם נפגשות בדרך לא שגרתית, מיקי שם לעצמו למטרה לעזור לבחורה האבודה. ההחלטה המקרית מכניסה את חייו לסחרור שלא צפה.
מישהו מחפש אחר זוהר והשניים יוצאים לבדוק מדוע.

על הספר
הספר מסופר משתי נקודות מבט, הראשונה של זוהר והשנייה של מיקי.
בהתחלה היה לי קשה להתחבר, אולי מהסיבה שנקודת מבטה של זוהר כתובה דרך עיניה, והיא איננה בחורה רגילה. מחשבותיה מורכבות ממשפטים ארוכים ולעיתים לא קוהרנטים. ברגע שנכנסתי לספר, הדבר הפך להיות הייחוד שלו בעיני.
לראות את העולם דרך עיניה של זוהר הייתה חוויה מכוננת. אם נוסיף לכך את עלילת המתח הסוחפת ואת מיקי המתוק, הרי לנו ספר מהנה של ממש.
הדמות של זוהר היא דמות עגולה ומעניינת שעושה שינוי אמיתי בחייה וגם בתפיסת עולמה. מיקי אמנם פחות מורכב מזוהר, אך חשיבותו לא פחותה. תפקידו בחקר עברה של זוהר הוא הכרחי, והוא עושה זאת בחן רב.
דבר נוסף שיש לציין הוא התקופה. הסיפור מתרחש בשנות ה80, ממילותיה של וורצל ניתן להרגיש את האווירה באותם שנים. השנים בהם ישראלים החלו לגלות את העולם, עיתונים היו מקור הידע העיקרי וקסטרו הייתה בראשית דרכה.

לסיכום
ספר ארץ-ישראלי שייקח אתכם למסע מפתיע.

מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של דולב לחצו כאן ולרכישת הספר הדיגיטלי באתר עברית והספר המודפס מאתר ידיעות ספרים

 

In this article

הצטרף לשיחה