תסבוכת נפלאה מאת טי.קיי. לי

372 0
372 0

לרכישת הספר מאתר בוקסילה

סקירתה של שירי קרני.

העלילה בקצרה (מועתק מתוך תקציר הספר):

מה קורה כשמאבדים את כל מי שהבטיחו לנו שיהיו שם בשבילנו? איך נגן על הרסיסים המעטים שנשארו מלבנו השבור?

אוליביה אדלר היא אישה בעלת עבר טראגי. אחרי שאיבדה את הוריה בגיל שש, וכמה שנים לאחר מכן איבדה גם את דודה שגידל אותה, היא נזהרת שלא להיקשר לאנשים אפילו לא לחבריה. בעשור האחרון היא לא ניהלה מערכת יחסים עם אף גבר, מחשש להתקרב למישהו יותר מדי ואז לאבד אותו. עד שלילה אחד נכנס אלכסנדר ברנהם לחייה ומשנה את הכול. אבל לאלכסנדר יש בעיות משלו, והוא מסתיר סוד שעלול להפוך את כל עולמה. האם אוליביה תיתן לאלכסנדר להתקרב אליה מספיק כדי שיוכל להגן עליה מפני כוח המאיים על קיומה, או שמא הפחד להיקשר אליו יגרום לה להרחיק אותו, וכך לשמור על לבה?

בנימה אישית:

כשאני עוברת את ה-20% של ספר מסוים, כמעט תמיד אסיים אותו בסוף. קשה לי מאוד לנטוש ספרים באמצע, אבל במקרה הזה, היה לי יותר קשה להמשיך, ואחרי שבמשך 38% מהספר לא נהניתי מקריאתו, ויתרתי עליו.

היו כמה סיבות לכך שלא נהניתי מן הספר הזה. ראשית, מערכת היחסים המרכזית בין אלכסנדר ואוליביה לא הייתה אמינה בעיניי בכלל. הקשר ביניהם נוצר הרבה יותר מדי מהר לטעמי, בלי שום בסיס הגיוני לו ובלי שום תיאורים שיגרמו גם לי לאהוב אותם כזוג או כיחידים. מעבר לכך, מערכת היחסים ביניהם נפלה לקלישאות רבות בז’אנר הרומנטי, כמו הגיבור העשיר שמציל את הבחורה, אהבה ממבט ראשון של שני אנשים שעד כה ממש לא האמינו באהבה ועוד. נוסף למערכת היחסים הלא אמינה, הייתה לי גם בעיית אמינות עם דמויותיהם שהתנהגו באופן לא מתאים לתיאור הדמות שלהם. דוגמה אחת לכך היא בדמותו של אלכסנדר, שאמור להיות חכם וחד הבחנה יותר מאדם ממוצע בשל מקצועו, אך במהלך העלילה, ניתן לראות שיכולת הסקת המסקנות שלו מאוד לוקה בחסר. עוד דבר שהפריע לי בכתיבה היה החזרה המרובה על פעולות זהות (למשל, אלכסנדר ואוליביה תופסים את הידיים אחד של השנייה כל שני עמודים בערך. במינון הנכון, הייתי חושבת שזה מקסים, אבל באופן הזה, זה פשוט מוזר בעיניי). עוד דבר שהפריע לי, אם כי לא היה גורם לי לעזוב את הספר אם היה מופיע ללא הגורמים האחרים, הוא העיצוב של הפורמט הדיגיטלי. בקטעים רבים בספר יש כתב נטוי ללא שום היגיון או קשר לעלילה.

לסיכום:

אני באמת חושבת שהרעיון שהוביל לכתיבת הספר הוא מקורי ומיוחד, אך הביצוע אכזב אותי.

לסקירות נוספות של שירי לחצו כאן, לספרים דומים שיכולים לעניין אתכן לחצו כאן ולספרים נוספים של הסופרת לחצו כאן

In this article

הצטרף לשיחה