תשע דקות מאת בת’ פלין

1475 0
1475 0

סקירה מאת ליטל לוי

בגיל 15 ג’יני נחטפת על ידי כנופיית אופנוענים ומקבלת זהות חדשה וחיים חדשים. על אף העולם האלים אליו היא נחשפת, היא עושה הכל כדי להתאים את עצמה אליו על מנת לשרוד.

החיים החדשים רחוקים ממה שאי פעם חלמה עבור עצמה, אבל החברים שהיא מכירה עם הזמן הופכים לאנשים היחידים שאי פעם נתנו לה תשומת לב וחיבה.

היא מתאהבת בגריז, מנהיג הכנופיה. גריז נחשב לאדם מפחיד שכל אחד נזהר מלומר את הדבר לא נכון לידו. אבל כשמדובר בג’יני הוא עדין ורך.

רק שגריז לא יודע שחטיפתה של ג’יני היא ההתחלה של הסוף שלו…

הדמויות והעלילה:

הספר מתחיל דווקא מהסוף, הרגע בו ג’יני צופה בהוצאה להורג של גריז שהורשע על חטיפתה.

כל הסיפור עצמו מסופר בצורה שונה ממה שאני רגילה לקרוא. ג’יני מספרת את הסיפור כעל משהו רחוק שקרה בעבר, מכאן שגם אין פירוט רחב לגבי המעשים של גריז (אולי כמה קטעים בודדים) או על היחסים ביניהם, גם אין בו ארוטיקה. אבל בשונה מספרים אחרים שבהם חוסר בפרטים האלה כן היה יכול להפריע לי, בספר הזה אני לא חושבת שזה היה תורם יותר הוא מחסיר מהעלילה.

העלילה הייתה סוחפת, היו פה ושם תפניות בלתי צפויות והסוף בהחלט השאיר אותי בציפייה לספר הבא עם הרבה שאלות פתוחות.

הסופרת בנתה סיפור מרתק ותיארה בצורה מעולה איך דבר הביא לדבר, ואיך כל פרט בעלילה היה מחושב וקשור למה שעומד לקרות בעתיד או למה שקרה בעבר.

אומנם לא הצלחתי להתחבר לאף אחד מהדמויות או אפילו לחבב לא את גריז ולא את גוויני, ואפילו בתחילת הספר הייתה לי תחושה שזה הולך להיות עוד ספר על החטופה שמתאהבת בשובה שלה (כבר קראתי הרבה כאלה שלא תורגמו), אבל הדרך בה הדברים התגלגלו, מפתיעה במיוחד ויש הרבה מעבר למה שנדמה בהתחלה.

כתיבה ותרגום:

היו פה ושם טעויות דפוס או משפטים שלא היו מנוסחים כמו שצריך ואני מניחה שזה פספוס בתרגום, אבל זה לא היה בולט במיוחד ולא הרס את רצף הקריאה.

לסיכום: אם עוד לא קראתם, למה אתם מחכים? לרכישת הספר מאתר ביבוקס

In this article

הצטרף לשיחה