שקר אחד קטנטן מאת קיי. איי. טאקר לא דורג.

מאת רינת יגל

ספר שלישי ואחרון בסדרת המספרים: 10 נשימות קטנות, 2 צדדים לאמת ושקר 1 קטנטן.
ממליצה לקרוא לפי הסדר.

על הספר
ליבי קלירי איבדה בתאונת דרכים קשה את הוריה. אחותה הבוגרת קייסי נפצעה קשה ונותרה פגועה פיזית ונפשית. ליבי נאלצה להתמודד עם התדרדרותה של אחותה לסמים, שתייה וסקס מזדמן. האובדן והדאגה לאחותה ביגרו וחיזקו את נפשה הצעירה, היא הייתה הבוגרת האחראית ופיקחה שקייסי לא תמעד בשנית. לאורך שנותיה היא תמיד הצטיינה בלימודיה ושאיפתה הייתה להגשים את החלום של אביה, להיות רופאה וללמוד בפרינסטון היכן שלמדו הוריה.

ליבי תמיד הייתה ילדה למופת מלאה בחמלה, דאגה, רגש ואהבה לזולת ולילדים. קייסי נותרה משפחתה היחידה ועניני אהבה וזוגיות מעולם לא תפסו מקום בחייה. ידועה לה מראש שהיא מתחילה את לימודיה בפרינסטון במסלול רפואה אונקולוגית בילדים מבלי לבחון אם היא מסוגלת לשאת זאת ריגשית.

כשקייסי מלווה את ליבי לאוניברסיטה היא מכריחה אותה ללכת למסיבת אווחה כדי "שתתפרע ותשתחרר" קצת ושם היא נאלצת להתמודד עם בחור בשם אשטון הנלי, הראשון והיחיד שאתגר אותה לראשונה בחייה. הוא ההפך מכל גבר שליבי חלמה עליו, אשטון הוא בחור יהיר, שחצן, מהמעמד הגבוה וקפטן בנבחרת החתירה באוניברסיטה. הוא חתיך מידיי וחלומה של כל בחורה אך עבור ליבי הוא ההפך ממה שאיחלה לעצמה, אך היא מרגישה משיכה עזה אליו וליבה לא נותר אדיש. כשליבי לומדת להכיר את אשטון היא רואה אותו כפי שהוא באמת מתחת לכל המגננות. יש רק שקר אחד קטן שאשטון שומר לעצמו שמהווה את עולמו הפנימי.

אשטון הנלי, שנחשב לשחצן, יהיר וכל כך בטוח בעצמו מצליח לתעתע את הסובבים אותו. מתחת למעטה החיצוני שלו יש עולם פנימי, קשה ועמוק שאשטון שומר אותו רק לעצמו והוא אוחז בו עם שקר אחד קטן שרק ליבי מצליחה להגיע לעומקו.

על הדמויות
הדמויות בספר צעירות ורעננות ומשתלבות יחד עם הדמויות מהספרים הקודמים, אלה נותנים תחושה של פתיחת מעגל נוסף בו ליבי ואשטון מתקבלים באהבה ובד בבד גם סגירת מעגל לסדרה.
הספר מסופר מנקודת מבטה של ליבי. אהבתי את התום שהיה בה מתחילה ולראות איך דמותה עוברת שינוי בעקבות אהבתה לאשטון והתמודדותה בלימודים ובבית החולים בו היא התנדבה, אלה אפשרו לה לבחון את מסלול חייה מחדש ולקבל החלטות מנקודת מבט בוגרת יותר.

אשטון שהצטייר כבחור שטחי, ויהיר עובר תהליך של הארה בעלילה, החיבור שלו לליבי גורם לו להיפתח ולתת אמון בבחורה שבטח והתאהב ממבט ראשון. אט, אט הוא מצליח לבטוח ולהשתחרר מהשקר שהסתיר כל השנים ומכבלי עברו.

לסיכום
ספר קליל, מרגש שסוגר מעגל אך הוא לא חובה. מי שאהבה את הספרים הראשונים שבהחלט היו מלאים ברגשות, בנושאים של התמודדות החיים בצל המתים ומה שביניהם.

לרכישת הספר מאתר ביבוקס לחצו כאן. מה חשבתן על הסיקור? כתבו לנו (גללו מטה לתחתית הסקירה). לסקירות נוספות של רינת לחצו כאן ולסקירות נוספות של הסופרת לחצו כאן

מה חשבת על הסקירה? אשמח לקבל דירוג

השאר/י תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>