14 רעיונת קריירה לאנשים שאוהבים לקרוא

2190 0
2190 0

כי אפשר להתפרנס מאהבה לספרים.

אולי רק סיימת תואר בספרות או כתיבה יצירתית או אולי את מחפשת לשנות קריירה למשהו שכרוך בהרבה יותר קריאה. או שאת כבר מבלה את כל זמנך בקריאה ואת תוהה האם את יכולה לעשות רק את זה ועדיין לקנות מזון ולשלם חשבונות. ובכן יש לי חדשות טובות בשבילכן, אוהבות ספרים: את לא צריכה להרעיב את עצמך למוות בחדר מלא בספרים חדשים, את יכולה להשיג עבודה עם ספרים! אני לא אומרת שקל להיכנס לתוך סוגי העבודה הללו, אבל הנה כמה הצעות קריירה מעולות עבור אוהבות הספר.

אחרי הכל, למרות כל מה ששמעת על איך המילניום הרס כל תעשייה שאפשר להעלות על הדעת ואיך העבודות היחידות בחוץ הן תכנות מחשבים או הכנת קפה עבור מתכנתי המחשבים, אנשים צעירים כיום למעשה קוראים יותר מהדור הקודם. לקוראים יש יותר אפשרויות מאשר אי פעם בעבר. תעשיית ההוצאה לאור שרדה את הופעת האינטרנט, והעולם עדיין צריך ספרים (אם רק כדי להפוך אותם לדרמות HBO יוקרתיות).

אז, אם את רואה את עצמך במשרדי בית הוצאה לאור גדולה או חיה בבקתה מבודדת ועובדת על ספר השירה שלך, הנה כמה רעיונות לקריירה עבור אוהבי הספר בכל מקום:

1. ספרנית 

הספרניות הן האנשים ששומרים על החברה, עליכם. הם לא רק מארגנים ספרים ומרכיבים משקפיים מגניבים – הם מומחים בתחום מדעי הספרייה, והם מוודאים שהאמנות והמידע נשארים חופשיים וציבוריים. הפכי להיות ספרנית ותוכלי להיות מוקפת ספרים בזמן שאת עושה את החלק שלך להציל את העולם.


2. עורך

תעשיית ספרים לא הייתה שורדת ללא עורכים שינקו את הבלגן של כולם. עורכים סורקים את הטקסט כדי לשפר את הסגנון, הבהירות, הדקדוק והדיוק. עורכי תוכן ועורכים התפתחותיים לוקחים את מילותיו של הסופר והופכים אותו לסיפור אמיתי. הפכי לעורכת ותבלי את יום העבודה שלך בהצלת כתבי יד והחדרת פסיקים ונקודות כאוות נפשך.


3. עבודה בארכיון

“ארכיוניסט” נשמע כמו איזה סוג עבודה של קוסם מתוך הרומן של ג ‘ורג’ ר ‘מרטין, אבל זו קריירה אמיתית, שאת יכולה להיות חלק ממנה. הארכיונאים עובדים על מנת להעריך ולשמר ארכיונים, אשר יכולים להיות כל דבר מכתבי יד עתיקים, גלויות, יומנים, קבצים דיגיטליים וסרטים אנלוגיים. הארכיונאים מבוקשים במוזיאונים, אוניברסיטאות, בתי חולים, ספריות ותאגידים.


4. סוכן ומנהל סופרים

סוכנים ומנהלים ספרותיים מוכרים את ספרי המחברים שלהם למו”לים ובלעדיהם תעשיית המו”לות פשוט לא הייתה קיימת. אם את אדם שאוהב שאוהב לקרוא ואז לספר לכולם על הדבר הגדול שאת קוראת, את יכול להיות סוכן ספרותי בהתהוות.


5. צייד ספרים

כן, יש עבודה אמיתית בשם “צייד ספרים”, וכן את מסתובבת ומחפשת “לצוד” ספרים טובים. ציידי ספרים עובדים עבור סוכנים, מוציאים לאור או אולפני קולנוע. בעיקרון, התפקיד שלהם הוא למצוא את הדבר הגדול הבא, כך שהוצאות לאור זרות יוכלו לרכוש את הזכויות.


6. מתרגמת

אם אי פעם ניסית לתרגם פסקה שלמה באמצעות Google Translate, את יודעת בדיוק עד כמה מתרגם אנושי הוא יקר ערך. מתרגמים ספרותיים הם לא רק מילון בשפה זרה אנושי, הם מספרי סיפורים אשר מפרשים מחדש טקסט בשפה חדשה לגמרי. זהו מקצוע יצירתי, במיוחד כשמדובר בצירופי מילים שאין להן תרגום (או להבין את שמו האמצעי של וולדמורט בשפות אחרות).


7. סופרת

זו לא קריירה לבעלי לב חלש, אבל מישהו צריך לשבת ולכתוב את כל הרומנים, סיפורים קצרים וזכרונות. ולמה שזו לא תהיי את? הבעיה היחידה היא, שאלא אם כן את כוכבת טלוויזיה,  כנראה שתצטרכי לכתוב כתב יד שלם לפני שהוצאת ספרים תחתים אותך. אז אם אתה רוצה להיות סופרת, תתחילי לכתוב!


8. בלוגרית

כן, ההורים שלך שיקרו לך: את יכולה להתפרנס מכתיבת הרגשות שלך באינטרנט. אני לא אעמיד פנים שזו לא טרחה, לפחות בהתחלה, אבל את יכולה לכתוב באופן עצמאי, להגיש מועמדות למשרת כותבת תוכן בבלוגים קיימים, מגזינים מקוונים או להפוך מפורסת מפרסום הספר שלך בבלוג האישי שלך ולהרוויח כסף מפרסום בתוך הבלוג.


9. מבקרת ספרים

אולי לא תקבלי מיד עבודה כמבקרת ספרים בעיתון נחשב אבל אתרים רבים ומפרסמים קטנים יותר מחפשים קול חדש שיכתוב על ספרים חדשים. לקבל כסף כדי לקרוא ספר ולאחר מכן לדבר עליו הוא פחות או יותר את החלום.


10. מגיהה

הרבה אנשים חושבים שמגיהים ועורכים הם אותו דבר (ולפעמים הם גם וגם בחברות קטנות יותר) אבל בהוצאות ספרים גדולות יש עורכים שמבצעים עריכות ומגיהים כדי למצוא שגיאות. אם את מאסטרית בלמצוא שגיאות הקלדה, את יכולה למצוא עבודה שקוראים בה כל היום.


11. מעצבת כריכות

עיצוב כריכות לספרים היא ללא ספק העבודה הכי מגניבה שיש (ובואו נהיה כנים, כולנו שופטים ספרים על ידי הכריכה שלהם) אם יש לך נטייה אמנותית, ייתכן שתרצי לשקול לארגן תיק עבודות ולרדוף אחר קריירה ביצירת כריכות ספר יפות.


12. מקריא ספרי שמע

האם את אוהבת לקרוא בקול? לשחק דמויות שונות? יש לך קול של מלאך? אז אולי יש לך את מה שנדרש כדי להקריא ספרי שמע. תעשיית ספרי השמע פורחת עכשיו – ובעוד קול של מְסַפֵּר בלתי נראה המלווה את הסרט (המביע את מחשבותיה של דמות) הנשמע ברקע בזמן שהיא אינה מדברת יכול להיות ג’וב מאתגר לפרוץ, יהיה שווה לבדוק לימודי הקראת ספרי שמע ולראות אם זו עבודת החלומות שלך.


13. מוכרת בחנות ספרים

איכשהו, חנויות ספרים עצמאיות סללו את דרכן בחזרה מכמעט הכחדה והן משגשגות עכשי. כחלק מעבודה בחנות ספרים, את הולכת להיות בכל עת סביב ספרים ואנשים שאוהבים אותם. אם עבודת החלומות שלך כרוכה בלהיות מוקפת בספרים ובעלת חברה, אז קריירה בחנות ספרים היא הבחירה הנכונה.


14. מורה לספרות

את אוהבת ספרים. למה לא להעביר את אהבת הספרים לדור הבא? כמורה, תוכלי לקרוא ולשתף את התשוקה שלך לקריאה. וכמעט כל אוהב ספרים יכול לזכור לפחות מורה אחד או אחת שגרמו להם לאהוב ספרים.


מה חשבתן על הכתבה?

לכתבות נוספות שיכולות לעניין אותך. למקור הכתבה מאתר Bustle

In this article

הצטרף לשיחה