9 סיבות מדוע נשים שאוהבות ספרות רומנטית הן בנות הזוג האידיאליות

2719 0
2719 0

מאת חן נבון

הנה עוד סיבה טובה לקרא רומנים רומנטיים (כאילו אנחנו צריכות עוד אחת).

האם אי פעם הרגשת שאת צריכה להסתיר את העובדה שאת קוראת (ואוהבת!!!) רומנים רומנטיים? האם גם את נמנעת מלקרוא אותם בציבור או מסתירה את הספרים שאת כל כך אוהבת מאחורי ספרים שנחשבים לקלאסיקות?
אז יש לי חדשות בשבילך, את ממש לא לבד.

יותר מדיי זמן שנשים מרגישות מבוכה מקריאת מה שהרבה מגדירים כ”רומנים רומנטיים זולים”.
אז דבר ראשון, בואו ניפטר מהמושג הזה. איך אפשר לקרא לספר, לא משנה מה סוגו, זול או חסר ערך?
קודם כל, הספר עשוי מדפים הניתנים למחזור ולכן יש בו ערך כך או כך.
אבל גם אם חלק מהספרים באמת כאלה גרועים (ובואו נודה בזה, בכל ז’אנר יש את הספרים הפחות מוצלחים), למה להשמיץ ז’אנר עצום של ספרים – וזה באמת ז’אנר שהוא עצום. ולמה שנתבייש לקרוא אותו? חלק מהרומנים האלה יותר מורכבים וכתובים טוב יותר מהרבה מאוד ספרים אחרים.

דבר נוסף, קריאת רומנים רומנטיים לא הופכת אותנו לנשים חסרות אינטליגנציה, בודדות או נואשות. אנחנו חכמות. אז אל תשפטו אותנו. גם אם אתם לא שותפים לרשימת הקריאה שלנו ולא אוהבים את הז’אנר.
בגלל שאין שום דבר פסול בקריאת רומנים רומנטיים!
ובכנות, אהבתינו לספרים האלה היא מה שהופכת אותנו לבנות זוג מדהימות!

צריכות הוכחה? הנה 9 סיבות למה אתן צריכות להפסיק להתבייש ולהוציא מהארון את אהבתכן לספרות הרומנטית!

1. אנחנו מוצאות רומנטיקה בכל דבר.
אז נכון, כולנו רוצות בן זוג שיוריד לנו את הירח, יביא לנו פרחים ושוקולד, ושיהיה רומנטי בטירוף. כולנו רוצות הצעת נישואים כזאת, שתגרום לנו להתעלף מרוב התרגשות. אבל מכיוון שקראנו כל כך הרבה רומנים רומנטיים מעולים, גם המחוות הקטנות הן לא פחות רומנטיות ומרגשות מהצעת נישואים בדיסני וורלד בטירה מהאגדות (למרות שבחיים לא נסרב גם לזה).

2. אנחנו נוטות להיות אופטימיות יותר.
אנחנו לא מאמינות שכל ריב משמעו סיום היחסים. אנחנו לא מאמינות שכל זוג נשוי סופו להתגרש. יש לנו את התקווה שהדברים יסתדרו לטובה, גם אם זה לא תמיד מרגיש ככה, כי אנחנו קוראות כל כך הרבה ספרים בהם זה קורה. מי לא ירצה להיות עם אישה אופטימית ושמחה?

3. אנחנו מבינות שהחיים – ובני האדם – הם מורכבים.
מי שלא קרא רומן רומנטי בחייו, אוטומטית מניח שהם כולם כמו 50 גוונים של אפור – כולם סובבים סביב סקס, סקס ועוד קצת סקס. ונכון, כמעט בכל הרומנים הרומנטיים שתקראו יש לפחות סצנת סקס לוהטת אחת (וטוב שכך). אבל זה ממש לא המהות שלהם. הם בעלי עלילה שהיא מאוד מורכבת ועמוקה ודמויות נפלאות שאי אפשר שלא להזדהות איתן אשר מתפתחות לאורך הסיפור באופן שהוא ממש גאוני.

4. אנחנו לא מפחדות לנסות דברים חדשים.
ברור שכל אחת יודעת מה גורם לה להנאה ועושה לה טוב. אבל תמיד כיף לגוון ולהתנסות בדברים אחרים.

5. יש לנו מגוון רחב של תחומי עניין.
אנחנו לא באמת קוראות רק ז’אנר אחד. יש כל כך הרבה סוגים שונים של רומנים רומנטיים, אם זה רומנים היסטוריים או מודרניים, פנטזיות או מדע בדיוני, מותחן או כל סוג אחר שתוכלו לחשוב עליו. לכל אחת יש כמה סוגים שהיא אוהבת והם יכולים להיות שונים לחלוטין.

6. אנחנו מבינות שאין דבר כזה אהבה מושלמת.
למרות מה שאנשים חושבים, אנחנו מאוד מציאותיות. לא כל הרומנים שאנו קוראות סובבים סביב חדי קרן, קשת בענן וסופים טובים. לפעמים הם לא זוכים לחיות באושר ועושר. לפעמים בני הזוג שאוהבים אחד את השנייה גם רבים ומתווכחים. אנחנו יודעות שזה לא אומר שהם לא אוהבים ואנחנו לא נרים ידיים ולא נכנע לקשיים במערכת היחסים שלנו.

7. אנחנו יודעות לאהוב ולא מפחדות להראות זאת.
אנחנו לא מפחדות להגיד “אני אוהבת אותך” כשצריך.

8. אנחנו נשים חזקות, עוצמתיות וקשוחות (וונדר וומן קטנה עלינו)
אנחנו ממש לא עלמות במצוקה. תקראו ספרות רומנטית. ברוב המקרים אלה הנשים שצריכות לעשות את הכל (כמו תמיד) ואנחנו שואבות את ההשראה שלנו מהדמויות האדירות הללו.

9. אנחנו פועלות מתוך תשוקה.
אם זה לאהוב בטירוף, לגדל משפחה או להילחם על מה שאנחנו מאמינות, למדנו ללכת בעקבות ליבנו. ומי שיזכה בליבנו הוא חתיכת בר מזל כי יש לנו סטנדרטים גבוהים מאוד. אז בואו נהיה הנשים החזקות והעוצמתיות שאנחנו קוראות עליהן ונשבור את הסטריאוטיפ הזה. אל תתביישו לקרא את הרומן שלכן בדרך לעבודה. אל תסתירו את הספר בתחתית ארון הספרים. תשוויצו בו, נשים חכמות ומדהימות שכמותכן, ולכו לקרא איזה רומן רומנטי חדש.

למקור הכתבה מאתר yourtango

In this article

הצטרף לשיחה