בריאות ורפואה כללית

טיפול בציפורן חודרנית וכיצד זה נעשה

טיפול בציפורן חודרנית Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ציפורן חודרנית היא מצב כואב ועלול להיות מסוכן המתרחש כאשר הציפורן צומחת לתוך העור. התסמין השכיח ביותר של ציפורן חודרנית הוא כאב חד ודוקר. הכאב יכול להיות כה חמור עד שהוא מעיר אותכם בלילה.

ציפורניים חודרניות מטופלות בדרך כלל על ידי חיתוך החלק של הציפורן שצמח לתוך העור שלכם, ואז השרייתה בתמיסת חיטוי למשך 10 דקות לפחות לפני חבישה בגזה ולאחר מכן עטיפה בתחבושת מגן.

מה דרכי הטיפול

ציפורניים חודרניות הן בעיה נפוצה שניתן לטפל בה באמצעות מגוון שיטות. אין פתרון חד משמעי למצב זה, וחשוב למצוא את הטיפול המתאים לפרט.

הטיפול היעיל ביותר לציפורן חודרנית הוא הסרה כירורגית של הציפורן.

שיטות הטיפול האחרות כוללות:

  • ניקוי וקיצוץ ציפורני הבוהן באופן קבוע.
  • שימוש באנטיביוטיקה או תרופות נגד פטריות.
  • מריחת קרמים או משחות מקומיות.
  • שימוש בתרופות ביתיות כמו השרייה במים חמימים עם מלחי אפסום או חומץ.

כיצד להימנע

ציפורניים חודרניות עלולות לגרום לכאב, נפיחות וזיהום, שלעיתים קרובות דורשים ניתוח. הסרת ציפורניים חודרניות נעשית לרוב בהליכים משרדיים, אך לעיתים מצריכה אשפוז.

כדי להימנע מציפורניים חודרניות, אנשים צריכים להימנע מללבוש נעליים צמודות או גרביים לפרקי זמן ארוכים ולנעול נעליים עם קופסת אצבעות רחבה כדי שאצבעות הרגליים יוכלו לנוע בחופשיות רבה יותר.

כיצד זה נעשה

ציפורן חודרנית היא בעיה שכיחה בכף הרגל המשפיעה על מיליוני אנשים. זה נגרם כאשר ציפורן הרגליים צומחת לתוך העור וגורמת לכאב, זיהום ונפיחות.

טיפול בציפורן חודרנית יכול להיעשות בדרכים רבות. הדרך היעילה ביותר היא באמצעות ניתוח, אך ניתן לעשות זאת גם בשיטות אחרות כמו טיפול בלייזר או פיזיותרפיה.

הדרך הנפוצה ביותר עבור טיפול בציפורן חודרנית היא באמצעות ניתוח שכולל כריתה של חלק מהציפורן ואז דחיפתה חזרה לתוך העור למקום שבו היא שייכת. תהליך זה עלול לגרום לצלקות קטנות על העור ועשוי להימשך עד שישה שבועות להחלמה.

תפריט נגישות אתר